Nie żyje producent filmowy Grzegorz Szyroki

Informacja Prasowa - 27.07.2021
45

Nie żyje producent filmowy Grzegorz Szyroki

Nie żyje producent filmowy Grzegorz Szyroki

8 lipca br. zmarł wybitnie uzdolniony producent filmowy i telewizyjny Grzegorz Szyroki. Przeżył 42 lata. Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w najbliższą środę 28 lipca o godzinie 14:15 na Powązkach Wojskowych.

Grzegorz Szyroki urodził się 30 stycznia 1979 roku. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2008 roku był Prezesem Zarządu jednego z największych i najbardziej szanowanych domów produkcyjnych w Polsce i na świecie – PrimeMovers. Zdobył ponad 20 międzynarodowych nagród na wielu festiwalach filmowych, telewizyjnych i reklamowych. W jednym z najtrudniejszych czasów dla całej planety miał odwagę i siłę, by stworzyć najpiękniejszy film korporacyjny dla spółki skarbu państwa na świecie. „Discovering Friendly Energy”, bo o tym filmie mowa, zdobył w minionym roku aż 7 międzynarodowych nagród.

W 41. edycji festiwalu Telly Awards, odbywającego się w USA, jurorzy stanowiący ponad 200 liderów rynku z całego świata, jak zwykle bardzo oszczędnie przyznawali nagrody Polakom. Jednak firma PrimeMovers po raz kolejny została laureatem w tym konkursie, a tylko w tej edycji jako jedna z nielicznych otrzymała aż dwie nagrody. Za film korporacyjny ”Discovering Friendly Energy” PrimeMovers stanęła na podium w kategoriach Corporate Image – Bronze Telly Winner 2020 I Public Relations – Bronze Telly Winner 2020.

Na Hermes Awards Festivals zeszłoroczny film wyprodukowany przez Grzegorza Szyrokiego, jako jedyna polska produkcja został nagrodzony aż w 3 kategoriach: Electronic Media, Interactive Media i Corporate Image.Hermes Creative Awards jest jednym z najstarszych i największych konkursów kreatywnych na świecie. Każdego roku jurorzy oceniają w nim najlepsze publikacje z branży kreatywnej, materiały promocyjne, witryny internetowe, filmy oraz programy reklamowe, marketingowe i komunikacyjne. Zwycięstwo w tegorocznym Hermes Creative Awards dało PrimeMovers i Grzegorzowi Szyrokiemu już trzecią platynową nagrodę Hermes Awards w kategorii filmów korporacyjnych.

Kolejną, bardzo cenną nagrodę World Media Festivals 2020 Intermedia Globe Gold Grzegorz Szyroki zdobył na festiwalu w Hamburgu. Została ona przyznana polskiej firmie przez międzynarodowe jury World Media Festivals Television&Corporate Media Award. Festiwal w Hamburgu to jeden z najważniejszych festiwali w branży medialnej, skupiający się przede wszystkim na mediach globalnych m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations. O nagrody starają się tam najlepsi gracze na rynku o zasięgu globalnym, a zwycięzcy wybierani są przez niezależne jury, złożone ze specjalistów z całego świata.

Zmarł 8 lipca br. na skutek zatrzymania akcji serca. Miał 42 lata. Zostanie pochowany w najbliższą środę 28 lipca 2021r. Nabożeństwo żałobne odbędzie się o godzinie 14:15 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po którym nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu na cmentarzu miejscowym. Najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Z żalem informują pracownicy agencji Magnifico Marketing&PR Consultants, którzy od 12 lat pracowali z Grzegorzem Szyrokim.

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...