NEXT FILM wprowadza na ekrany kin film „Piłsudski”

Informacja Prasowa - 12.09.2019
197

NEXT FILM wprowadza na ekrany kin film „Piłsudski"

Już w najbliższy piątek, 13 września br. w kinach w całej Polsce pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. W tytułowej roli wystąpił Borys Szyc, a obok niego na ekranie widzowie zobaczą plejadę znakomitych aktorów. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM z Grupy Agora.

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.

Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się, zmieniony nie do poznania, Borys Szyc. Na ekranie towarzyszy mu drużyna, która wraz z nim walczyła o niepodległość. Widzowie poznają jego najwierniejszych sprzymierzeńców – Walerego Sławka (Jan Marczewski), Witolda Jodko-Narkiewicza (Marcin Hycnar), Aleksandra Sulkiewicza (Józef Pawłowski) oraz Aleksandra Prystora (Tomasz Schuchardt). Nie zabraknie też kobiet, które odegrały ważną rolę w życiu Marszałka. Magdalena Boczarska wcieli się w pierwszą żonę – Marię Piłsudską, zaś w roli drugiej wielkiej miłości Ziuka – Aleksandry Szczerbińskiej zobaczymy Marię Dębską.

Za produkcję odpowiadało Studio Filmowe „Kadr”, a dystrybutorem filmu „Piłsudski” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową.

NEXT FILM wprowadził dotychczas na ekrany kin m.in. „Bogów” Łukasza Palkowskiego, „Sztukę kochania Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej, „Pokot” Agnieszki Holland czy „Kamerdynera” Filipa Bajona.

W 2019 r. swoją premierę miały: koprodukowany przez NEXT FILM „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, kolejna część kultowej komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3″, komedia romantyczna „Całe szczęście”, nagrodzony na festiwalu Sundance film „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą oraz błyskotliwa komedia kryminalna „Na bank się uda”. Wśród nadchodzących tegorocznych produkcji z portfolio firmy są m.in. film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza” oraz „Ukryta gra” – thriller szpiegowski z Billem Pullmanem w roli głównej.

 

 

Comments

comments

197
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...