Netto: świąteczne wsparcie Banków Żywności to nasza tradycja

Informacja Prasowa - 24.11.2020
173

Netto: świąteczne wsparcie Banków Żywności to nasza tradycja

Netto: świąteczne wsparcie Banków Żywności to nasza tradycja

 Netto przyłącza się do 24. Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”, a jej celem jest zebranie produktów oraz środków na zakup żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa inicjatywa ma nieco zmienioną formułę – odbędzie się bez udziału wolontariuszy, ale – jak co roku – klienci będą mogli przekazać artykuły do oznakowanych koszy, znajdujących się w sklepach. Produkty można przekazać od 23 do 28 listopada w wytypowanych placówkach sieci Netto, których lista znajduje się na www.netto.pl.

Codziennie w Polsce ubóstwo dotyka 1,6 mln osób, przede wszystkim starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców wychowujących samotnie dzieci. Każdego dnia mierzą się z decyzjami, jak zagospodarować skromne środki finansowe, którymi dysponują, tak, aby wystarczyło na najważniejsze potrzeby: jedzenie, leki i rachunki. To problemy, które niejednym odbierają radość życia. Dlatego tak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, które każdy powinien przeżyć godnie i zapomnieć o troskach codzienności.

– Społeczna odpowiedzialność to jeden z elementów strategii przyjętej w Netto a chęć niesienia pomocy wynika także z naszych wewnętrznych potrzeb oraz przekonań, dlatego już od 10 lat przyłączamy się do zbiórek banków żywności i innych organizacji społecznych – podkreśla Mariola Skolimowska, PR & Communications Manager Netto Polska. – Mamy świadomość, jak wiele osób w Polsce znajduje się w ciężkiej sytuacji życiowej. Prowadzimy wiele działań mających na celu niesienie pomocy oraz walkę z marnowaniem żywności. Jedną z takich inicjatyw jest coroczna „Świąteczna Zbiórka Żywności” organizowana przez banki.

W tym roku ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną formuła inicjatywy jest nieco inna niż w latach ubiegłych. Do akcji można włączyć się na dwa sposoby: przekazać produkty, będąc przy okazji w sklepie. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, ryż, cukier, olej, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, bakalie oraz słodycze. Produkty można włożyć do specjalnie przygotowanych koszy, które są zlokalizowane w strefie kas. Akcja odbywać się będzie w dniach 23-28 listopada w ponad 100 placówkach sieci Netto. Ze względu na pandemię i chęć pozostania w domu przez dużą część osób, banki uruchomiły internetową formułę przyłączenia się do akcji: charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc wpłacając darowiznę.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Niemniej niesienie pomocy powinno być procesem długofalowym i stałym. Dlatego Netto przez cały rok angażuje się w inicjatywy charytatywne, których celem jest walka z ubóstwem oraz marnotrawstwem żywności. Sieć od wielu lat wspiera banki żywności, Caritas oraz lokalne organizacje, angażując w liczne akcje charytatywne swoje placówki. Niesprzedane produkty spożywcze z obowiązującym terminem ważności są odbierane każdego dnia ze sklepów przez lokalne organizacje charytatywne. Tym sposobem nadwyżki żywności przekazane przez Netto trafiają do najbardziej potrzebujących.

Comments

comments

173
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...