Netflix przejął legendarne wydawnictwo komiksowe. Będzie tworzyć filmy z bohaterami rysunkowych historii

Redakcja PR - 08.08.2017
113

Netflix przejął legendarne wydawnictwo komiksowe. Będzie tworzyć filmy z bohaterami rysunkowych historii

Legendarny twórca komiksów, Mark Millar, łączy siły z jednym z największych na świecie internetowym serwisem telewizyjnym. Chce zdobyć serca widzów z całego świata.

Netflix Inc. ogłosiła dzisiaj, że przejęła Millarworld, potężne wydawnictwo komiksowe, które założył Mark Milla. To legendarny twórca takich postaci i opowieści jak „Kick-Ass”, „Kingsman” oraz „Old Man Logan”. Mark Millar jest jedną z najważniejszych figur w świecie komiksów.

Netflix i Millar planują zekranizować uznane przez fanów i krytyków dzieła z katalogu wydawnictwa Millarworld. Wspólnie stworzą nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie tylko w serwisie Netflix. Ponadto wydawnictwo Millarworld nadal będzie wydawać nowe opowieści pod logo Netflix.

Pierwsze w historii firmy Netflix przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji planu, który zakłada bezpośrednią współpracę z wybitnymi i utalentowanymi twórcami oraz nabywanie własności intelektualnej i praw do ponadczasowych opowieści o ciekawych postaciach i fikcyjnych światach. Strony nie ujawniają warunków transakcji.

„W ostatnich latach Mark stworzył wiele wybitnych opowieści i postaci, a także nadał nowy blask wielu historiom, w tym „Avengers” Marvela oraz „Kick-Ass”, „Kingsman”, „Wanted” i „Reborn” wydawnictwa Millarworld. Mark jest współczesnym Stanem Lee” — podkreśla Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix. — „Nie możemy się już doczekać dnia, kiedy będziemy mogli wykorzystać ogromny potencjał twórczy wydawnictwa Millarworld i rozpocząć nowy rozdział w tworzeniu opowieści światowego formatu”.

„To dopiero trzeci przypadek w historii, by potężne wydawnictwo komiksowe zostało zakupione przez takiego gracza. Jestem ogromnym fanem tego, co robi firma Netflix, i niezmiernie się cieszę z ogłoszonych przez nią planów. Netflix to przyszłość. Millarworld nie mogło dostać lepszej szansy” — podkreśla Millar.

Millar, prowadzący wydawnictwo Millarworld wraz z żoną, Lucy, jest jedną z najwybitniejszych postaci w świecie komiksów. Podczas ośmioletniej pracy w wydawnictwie Marvel stworzył komiksy i opowieści, na podstawie których powstały pierwszy film z serii Avengers, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów oraz Logan: Wolverine. W sumie wszystkie te filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów. Od początku działalności pracowni Millara i jego zespołu światło dzienne ujrzało osiemnaście nowych światów pełnych unikalnych postaci. Z tego na podstawie trzech (Wanted, Kick-Ass i Kingsman) nakręcono produkcje kinowe, które zarobiły na całym świecie prawie miliard dolarów.

„Mark stworzył nowy rodzaj komiksowego uniwersum z wyrazistymi postaciami, z którymi mogą identyfikować się czytelnicy z całego świata” — dodaje Sarandos. — „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac przy nowych Netflix Originals stworzonych na postawie istniejących tytułów, a także nowych opowieści o superbohaterach i antybohaterach oraz historii z gatunku fantasy, science fiction i horroru, które wyjdą spod pióra Marka i jego zespołu”.

Comments

comments

113
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...