Netflix już w polskiej wersji językowej

Redakcja PR - 20.09.2016
130

Netflix od dziś dostępny również po polsku

20 września Netflix uruchomił polską wersję językową. Serwis poinformował o tym fakcie m.in. na Facebooku, gdzie zrobił to w nieco żartobliwy sposób. Odbyła się również konferencja prasowa.

Zrzut ekranu 2016-09-20 o 13.35.13

Źródło: FB/ Netflix

Zrzut ekranu 2016-09-20 o 13.09.21

Źródło: FB/ Netflix

Netflix Inc., jeden z największych internetowych serwisów telewizyjnych na świecie, ogłosił dzisiaj premierę całkowicie spolszczonego portalu. Interfejs serwisu jest teraz dostępny w języku polskim, płatności można regulować w złotówkach, a bogatą ofertę oryginalną uzupełniły polskie filmy, seriale i programy. Netflix nawiązał też współpracę z pierwszym lokalnym partnerem, operatorem komórkowym T-Mobile.

Netflix oferuje całkowicie nowy sposób oglądania telewizji — daje natychmiastowy i pełny dostęp do filmów, seriali i programów na telewizorach, tabletach, smartfonach, komputerach i konsolach do gier, dzięki czemu można cieszyć się rozrywką w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. W serwisie można wybierać spośród ogromnej liczby hollywoodzkich hitów, popularnych seriali, filmów polskich, filmów dokumentalnych i niezależnych, stand-upów i programów dla dzieci, a ponad 80% materiałów ma już polskie napisy lub lektora.

Netflix nawiązał też współpracę z T-Mobile, aby jeszcze bardziej ułatwić polskim klientom tej sieci oglądanie telewizji przez internet. Operator przygotuje promocję, która umożliwi wnoszenie opłat za Netflix razem z rachunkiem telefonicznym.

Zawsze wiedzieliśmy, że Polacy cenią dobrą rozrywkę – powiedział Reed Hastings, współzałożyciel i dyrektor generalny serwisu Netflix. Dlatego cieszymy się, że możemy teraz zaoferować polskim użytkownikom wersję naszego serwisu w ich rodzimym języku. Będziemy się cały czas rozwijać i dodawać do katalogu najlepsze filmy oraz seriale z Polski i całego świata.

Jednorazowa miesięczna opłata pozwala użytkownikom korzystać z przebogatej oferty, od cenionych seriali oryginalnych Netflix, przez wybitne filmy europejskie i amerykańskie, po dokumenty i programy dla dzieci. Nowe filmy i seriale oryginalne (tzw. Netflix Originals) są udostępniane na całym świecie w tym samym momencie, a wszystkie odcinki można obejrzeć od razu.

Seriale Netflix, które można obejrzeć z polskimi napisami i lektorem, to między innymi takie globalne hity, jak: House of Cards, Orange is The New Black, Stranger Things, Narcos, Marvel’s Daredevil, Marvel: Jessica Jones i The Get Down, nagrodzone dokumenty, w tym Making a Murderer, Winter on Fire i Chef’s Table, a także filmy oryginalne, jak The Do-Over i Ridiculous 6 z Adamem Sandlerem.

Niedługo w serwisie pojawią się nowe seriale oryginalne: Luke Cage (30 września), Kochane kłopoty i The Crown, a także filmy oryginalne: True Memoirs of An International Assassin z Kevinem Jamesem, Mascots w reżyserii Christophera Guesta oraz film War Machine z Bradem Pittem w roli głównej.

Na młodszych widzów również czeka wiele tytułów oryginalnych, w tym Beat Bugs, Project Mc2, Wyspa Puffinów, Justin Time GO i Kong — Król Małp. Netflix dysponuje specjalną sekcją przeznaczoną dla dzieci, która ułatwia im znalezienie odpowiednich programów i pozwala uniknąć natrafienia na niewłaściwe dla nich treści. Ponadto serwis Netflix jest wolny od reklam.

Poza Netflix Originals polscy użytkownicy będą mogli zobaczyć pełne sezony innych seriali amerykańskich z ostatnich lat, jak Gotham, Arrow, Suits czy Breaking Bad, i brytyjskich, jak Sherlock czy Peaky Blinders. Wśród hollywoodzkich i zagranicznych filmów dostępnych w serwisie Netflix znajdują się między innymi: Kac Vegas, Grawitacja, Incepcja i Mroczny Rycerz.

Oferta obejmuje też polskie stand-upy z udziałem Katarzyny Piaseckiej i Rafała Paczesia (Seriously Funny), Mariusza Kałamagi, Karola Kopca i Wiolki Walaszczyk (Hilarious Trio), a także Karola Modzelewskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego (No Offence). Dostępne są również polskie filmy, w tym Pokłosie oraz Ile waży koń trojański?

Wiele z tytułów oferowanych w serwisie Netflix można oglądać w wysokiej jakości (część jest dostępna także w wersji Ultra HD 4K i HDR) i z dźwiękiem przestrzennym (Dolby Digital Plus 5.1). Zaawansowane rozwiązania personalizacyjne oraz możliwość utworzenia nawet pięciu profili w ramach jednego konta pomagają użytkownikom w odkrywaniu materiałów, które mogą ich zainteresować.

Dla osób korzystających z urządzeń mobilnych Netflix przygotował funkcję kontroli użycia danych komórkowych, co pozwala im dostosować jakość i liczbę oglądanych programów do swojego abonamentu internetowego. Kolejnym przydatnym narzędziem jest fast.com, czyli prosta w obsłudze strona, służąca do sprawdzania szybkości połączenia zarówno w przypadku łącza szerokopasmowego, jak i internetu mobilnego.

Użytkownicy z Polski mogą wypróbować bezpłatną wersję serwisu przez jeden miesiąc, rejestrując się na stronie www.netflix.pl.

W momencie premiery z serwisu Netflix można korzystać w Polsce m.in. na następujących urządzeniach:

Odtwarzacze Blu-ray LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba
Komputery Mac, Windows, Chrome OS
Konsole do gier PlayStation (PS3, PS4), Wii U, Xbox 360, Xbox One
Systemy kina domowego LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba
Telewizory Smart TV LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba
Internetowe odtwarzacze multimedialne Apple TV, Google Chromecast
Smartfony i tablety Smartfony i tablety z systemem iOS, Android lub Windows

 

Comments

comments

130
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...