Netflix debiutuje w Polsce

Jerzy Ciszewski - 15.01.2016
129

Netflix debiutuje w Polsce. Fani kina i seriali aż zacierają ręce, ale czy tak naprawdę będzie to sukces na naszym rynku?

Netflix debiutuje w Polsce. Fani kina i seriali aż zacierają ręce, ale czy tak naprawdę będzie to sukces na naszym rynku? Na przestrzeni ostatnich lat systematycznie tworzą się strony z dostępem do nielegalnych plików z serialami i filmami. Wielkie zamknięcia kilku z nich wywołały falę sprzeciwu internautów, ale i poszukiwanie nowych alternatyw. Jest to jedna z nich. W dodatku legalna.

Okazuje się, że nie będziemy korzystać z platformy tak samo jak Amerykanie. Niestety jedynie część ogromnej biblioteki multimedialnej będzie dla nas dostępna. Jak informuje portal Na Ekranie, będzie to zaledwie kilkanaście procent tego, co nasi koledzy zza Oceanu mogą mieć na wyciągnięcie ręki. Podają następujące dane:

,,Pisaliśmy już o tym na naszych łamach kilka dni temu i potwierdzę to dziś raz jeszcze. Oferta platformy Netflix w Polsce jest bardzo mocno wybrakowana. Możemy oglądać zaledwie 206 seriali (17% bazy amerykańskiego Netflixa) i 555filmów (12% bazy amerykańskiego Netflixa). Oczywiście różnica w zawartości bazy serwisu nijak ma się do kwoty, jaką miesięcznie musimy zapłacić za usługę. Cena jest taka sama. Wszędzie”.

Nie zapowiada się raczej na sukces platformy, choć entuzjastów nie brakuje. W końcu jest to nadal największy serwis streamingowy na świecie. Dla zainteresowanych abonament zaczyna się od 8 euro. Możemy również wypróbować możliwości Netflix, serwis oferuje pierwsze 30 dni za darmo. Na podobnej zasadzie działają takie aplikacje jak np. muzyczny Spotify czy ich konkurencja Tidal.

Minusem Netflix jest na pewno fakt, iż już pojawia się problem z tłumaczeniami. Jest wiele filmów i seriali, które musimy obejrzeć w wersji anglojęzycznej albo wcale. Ale skoro jesteśmy globalną wioską… Na razie jednak nie wszystkie seriale i filmy są tłumaczone na język polski. Zawsze można wtedy skorzystać z innych serwisów VOD. Nie czujmy jednak dyskryminowani, ponieważ inne kraje także muszą poczekać z materiałami w ich językach. Zmagają się z tym między innymi Niemcy, Francuzi, Szwajcarzy. Choć mają większe możliwości, to nadal ubolewają nad niepełną bazą w tych językach.

A Wy skorzystacie z nowości platformy Netflix?

AnnaKrl_Netflix

Comments

comments

129
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...