Neapol – nowy włoski kierunek w letniej ofercie KLM

Jerzy Ciszewski - 03.01.2019
31

Neapol - nowy włoski kierunek w letniej ofercie KLM

Neapol – nowy włoski kierunek w letniej ofercie KLM

Z Grupą Air France KLM można odwiedzić aż 18 miast we Włoszech.

 Wiosną 2019 roku KLM rozszerzy swoją ofertę o loty do Neapolu.  Neapol jest już dziesiątą destynacją we Włoszech, dokąd można polecieć przez Amsterdam na pokładach holenderskiej linii. Połączenie zostanie zainaugurowane 21 kwietnia b.r. i będzie oferowane tylko w miesiącach letnich. W okresie wzmożonego ruchu turystycznego – w lipcu i sierpniu – loty do Neapolu będą odbywały się codziennie, a w pozostałe miesiące sezonu – tylko w weekendy. Trasę będzie obsługiwać samolot Boeing 737-700 / 800.

„Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaoferować naszym klientom aż dziesięć tras do Włoch. Neapol jest trzecią pod względem populacji – po Rzymie i Mediolanie – włoską metropolią, która stanowi ważny ośrodek gospodarczy kraju, głównie z uwagi na jeden z najbardziej ruchliwych portów Morza Śródziemnego. Ponadto Neapol to bez wątpienia światowej rangi kierunek turystyczny, co czyni go cennym nabytkiem w naszej siatce połączeń.” – powiedział Pieter Elbers, Prezes i Dyrektor Generalny KLM.

O Neapolu

Neapol to starożytne miasto – port, usytuowane w Zatoce Neapolitańskiej, na południowo-zachodnim wybrzeżu Włoch, u podnóża Wezuwiusza. Licząca obecnie milion mieszkańców „Stolica Południa” została założona przez starożytnych Greków i przez długie wieki tworzyła swoją ciekawą historię, aby stać się jednym z europejskich klejnotów kultury. W Neapolu, jak na duże włoskie miasto przystało, znajduje się wiele zabytkowych kościołów i pałaców, a wśród nich cenne budowle gotyckie i barokowe.  Historyczne centrum miasta jest pod względem powierzchni największą tego typu przestrzenią w Europie, którą wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neapol to też doskonała baza wypadowa do odwiedzenia pobliskich włoskich wysp –  Capri i Ischia, a także mekka gastronomiczna. To z tego regionu pochodzi między innymi słynna na cały świat pizza neapolitańska, spaghetti po neapolitańsku, sałatka caprese i wiele innych dań.

Łącznie z nową destynacją, Grupa Air France KLM będzie oferowała loty do 18 miast we Włoszech. Na pokładach Air France, KLM, HOP! JOON oraz Transavia możemy podróżować do Bari, Bolonii, Brindisi, Cagliari, Katanii, Florencji, Genui, Mediolanu, Neapolu, Lamezia Terme, Olbii, Pisy, Palermo, Rzymu, Triestu, Turynu, Wenecji i Werony.

KLM

Od 99 lat Royal Dutch Airlines (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) są pionierem w lotnictwie pasażerskim i najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM realizuje swoje cele w oparciu o główne wartości – wyjątkowa dbałość o klienta, innowacyjność, wysoka wydajność, godny zaufania serwis i najwyższej jakości produkty. Siatka bezpośrednich połączeń KLM z wylotem z Amsterdamu obejmuje obecnie 165 destynacji. Linia oferuje loty dysponując nowoczesną flotą ponad 168 samolotów i zatrudnia 32 tysiące pracowników na całym świecie. W 2018 KLM przewiózł 34,1 miliona pasażerów. Sieć lotów KLM łączy Holandię ze wszystkimi kluczowymi regionami świata zarówno pod względem turystyki, jak i biznesu i jest potężnym silnikiem napędzającym holenderską gospodarkę. Linie KLM są obecne aktualnie w trzech miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a od maja 2019 – również we Wrocławiu. Ze wszystkich czterech miast w Polsce linia oferuje loty przez Amsterdam w świat.

Comments

comments

31
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...