Nazwa.pl rewolucjonizuje polski Internet

Informacja Prasowa - 18.07.2018
58

Nazwa.pl rewolucjonizuje polski Internet

Nazwa.pl jednego dnia zmieniła oblicze polskiego Internetu. Dziś rozpoczął się proces nadawania certyfikatów SSL dla ponad 500 tys. domen klientów firmy. Jakby tego było mało, nazwa.pl masowo wprowadziła także protokół HTTP/2 wykorzystujący bezpieczne połączenia z użyciem komercyjnych certyfikatów SSL, diametralnie przyspieszając działanie serwisów WWW swoich klientów. Oba wdrożenia realizowane są w ramach dotychczasowej opłaty za domenę i hosting. Od tej pory klienci firmy wraz z domeną otrzymają certyfikat SSL całkowicie za darmo.

 

To bezprecedensowe posunięcie dostawcy nr 1 w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych zmienia oblicze polskiego Internetu, czyniąc serwisy klientów nazwa.pl najlepiej zabezpieczonymi i najszybciej działającymi stronami WWW w polskiej sieci. Rynkowa wartość wdrożenia to ponad 50 mln złotych. Tyle na wolnym rynku kosztowałyby wszystkie udostępnione przez firmę certyfikaty SSL. Jednak nazwa.pl dostarcza je swoim klientom w ramach opłat za domeny. Dzięki temu serwisy klientów firmy będą zawsze wyświetlane jako bezpieczne, nawet po zmianach zaplanowanych na koniec lipca przez twórców przeglądarki internetowej Google Chrome. W dodatku certyfikaty SSL w połączeniu z protokołem HTTP/2 przyspieszają działanie serwisów WWW znajdujących się na serwerach nazwa.pl. – Dla nazwa.pl bezpieczeństwo i szybkość działania usług to podstawa, dlatego naturalne dla firmy było dostarczenie na rynek produktów, które wspierają Klientów pod tym kątem i spełniają ich oczekiwania. Rolą lidera technologicznego na polskim rynku jest odpowiedzialność za jego kształt – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.
Nazwa.pl jednego dnia zmieniła oblicze polskiego Internetu. Dziś rozpoczął się proces nadawania certyfikatów SSL dla ponad 500 tys. domen klientów firmy. Jakby tego było mało, nazwa.pl masowo wprowadziła także protokół HTTP/2 wykorzystujący bezpieczne połączenia z użyciem komercyjnych certyfikatów SSL, diametralnie przyspieszając działanie serwisów WWW swoich klientów. Oba wdrożenia realizowane są w ramach dotychczasowej opłaty za domenę i hosting. Od tej pory klienci firmy wraz z domeną otrzymają certyfikat SSL całkowicie za darmo.  To bezprecedensowe posunięcie dostawcy nr 1 w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych zmienia oblicze polskiego Internetu, czyniąc serwisy klientów nazwa.pl najlepiej zabezpieczonymi i najszybciej działającymi stronami WWW w polskiej sieci. Rynkowa wartość wdrożenia to ponad 50 mln złotych. Tyle na wolnym rynku kosztowałyby wszystkie udostępnione przez firmę certyfikaty SSL. Jednak nazwa.pl dostarcza je swoim klientom w ramach opłat za domeny. Dzięki temu serwisy klientów firmy będą zawsze wyświetlane jako bezpieczne, nawet po zmianach zaplanowanych na koniec lipca przez twórców przeglądarki internetowej Google Chrome. W dodatku certyfikaty SSL w połączeniu z protokołem HTTP/2 przyspieszają działanie serwisów WWW znajdujących się na serwerach nazwa.pl. – Dla nazwa.pl bezpieczeństwo i szybkość działania usług to podstawa, dlatego naturalne dla firmy było dostarczenie na rynek produktów, które wspierają Klientów pod tym kątem i spełniają ich oczekiwania. Rolą lidera technologicznego na polskim rynku jest odpowiedzialność za jego kształt – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.
Czym jest certyfikat SSL?
Certyfikat SSL jest dla odbiorcy strony, na przykład klienta sklepu internetowego, dowodem na to, że realizuje on transakcję w zaufanym, bezpiecznym miejscu w sieci. – Po pierwsze, jest więc wizytówką, która mówi klientom, że znajdują się na właściwej stronie WWW. Po drugie, jest „zamkiem” do poufnych informacji przekazywanych poprzez stronę internetową – takich jak loginy, hasła, numery kart kredytowych i inne wrażliwe dane. Funkcją certyfikatów SSL jest więc uwierzytelnienie witryny internetowej oraz zapewnienie poufności przekazywanych informacji – mówi Rafał Lorenc, Dyrektor IT w nazwa.pl. Wydanie certyfikatu przez nazwa.pl oznacza zweryfikowanie danego dostawcy usług internetowych. Im bardziej zaawansowany certyfikat, w tym większym stopniu został zweryfikowany dostawca i domena, z której korzysta internauta.
Efekt synergii 
Nawet 10-krotne przyspieszenie ładowania stron WWW to efekt połączenia technologii szyfrowania SSL i protokołu HTTP/2. Jak to rozwiązanie działa w praktyce, można sprawdzić na przygotowanej przez nazwa.pl testowej stronie https://http2.nazwa.pl. Z punktu widzenia właścicieli stron internetowych, w szczególności z branży e-commerce, wprowadzenie protokołu HTTP/2 w połączeniu z certyfikatem SSL można porównać do przesiadki z parowozu do kolei dużych prędkości. Żaden dostawca rejestrujący domeny czy dostarczający usługi hostingowe nie zastosował podobnych rozwiązań na tak masową skalę. To prawdziwa rewolucja, która zwiększy bezpieczeństwo i przyspieszy działanie serwisów WWW w Polsce.
Co zyskali klienci nazwa.pl?
  1. certyfikat SSL w ramach opłaty za domenę,
  2. błyskawiczne ładowanie strony WWW dzięki HTTP/2,
  3. wyższe pozycjonowanie witryny w wynikach Google (SEO),
  4. wyższy poziom bezpieczeństwa danych klientów dzięki zastosowaniu szyfrowania SSL,
  5. dotarcie do większej ilości klientów,
  6. zaufanie klientów dzięki zielonej kłódce w pasku adresu przeglądarek internetowych Google Chrome, Firefox, Internet Explorer i innych.
Bezpiecznie i szybko
Dzięki nazwa.pl ilość domen w polskim Internecie prawidłowo zabezpieczonych certyfikatem SSL wzrośnie ponad dwukrotnie. Firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom i potrzebie, jaka pojawiła się na rynku. W lipcu najpopularniejsza przeglądarka internetowa Google Chrome będzie oznaczać strony nieposiadające certyfikatu SSL jako niebezpieczne. Klienci nazwa.pl nie muszą się już tym martwić. Obecnie użytkownicy serwisów oczekują szybkości działania i bezpieczeństwa. Nazwa.pl wprowadza oba te parametry na niespotykany na polskim rynku poziom.
Lider Technologiczny
Wdrożenie HTTP/2 i komercyjnych certyfikatów SSL, dodawanych do każdej zarejestrowanej w nazwa.pl domeny skierowanej na serwery DNS Anycast nazwa.pl, jest kolejną tegoroczną nowością firmy. Unikalne połączenie zabezpieczeń usług za pomocą kryptografii DNSSEC, SSL, rozproszonego w Europie systemu serwerów DNS Anycast znajdujących się w Krakowie, Warszawie, Amsterdamie i Frankfurcie oraz technologii HTTP/2 potwierdza pozycję nazwa.pl jako lidera technologicznego. Nazwa.pl przekazuje klientom usługi najwyższej klasy, a oni jako pierwsi w Polsce mogą korzystać z nowych rozwiązań.

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...