„Nawałka. Droga do perfekcji” – nowa publikacja Biblioteki Przeglądu Sportowego

Jerzy Ciszewski - 20.04.2016
284

"Nawałka. Droga do perfekcji" autorstwa Łukasza Olkowicza. Książka przedstawia pogłębiony życiorys Adama Nawałki.

Nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska w ramach „Biblioteki Przeglądu Sportowego” ukazała  się unikalna pozycja na rynku książek sportowych 

– „Nawałka. Droga do perfekcji” autorstwa Łukasza Olkowicza. Książka przedstawia pogłębiony życiorys Adama Nawałki, selekcjonera piłkarskiej kadry narodowej, która już 12 czerwca rozpocznie swój udział w Mistrzostwach Europy we Francji.

Jaki jest Adam Nawałka? Jeden z najlepszych polskich reportażystów sportowych, Łukasz Olkowicz, sprawdza, jak trener piłkarskiej reprezentacji Polski budował swoją karierę. Zaczyna od dzieciństwa w Rudawie, pierwszych zwycięstw i porażek, kończy na pracy z reprezentacją. Rozmawia z kilkudziesięcioma osobami, które wpłynęły na karierę Nawałki

„W kadrze żartowali, że z niego taki amant – Alain Delon, elegancik. Frywolnie – jakiś szalik dorzucił, bransoletkę, zmierzwił włosy. Lubił się opalać, jak gdzieś widział słońce, to z tego korzystał” – wspomina Marek Motyka, kolega Nawałki z boiska.

„Adam Nawałka – taki znany, a taki nieznany. Może po prostu nudny? Może w jego życiu nie zdarzyło się nic godnego uwagi? Nie, dzięki tej książce wiemy, że to nie ten przypadek. Czas poznać pracownika wysokościowego, który zszedł z podnośnika i sam wspiął się na szczyt”

– mówi Krzysztof Stanowski, dziennikarz weszlo.com

„Nawałka. Droga do perfekcji” to pierwsza z serii sportowych propozycji książkowych przygotowanych przez Ringier Axel Springer Polska.

„To dopiero nasz pierwszy krok na rynku księgarskim. W ramach projektu Biblioteki Przeglądu Sportowego w tym roku wydamy kilka pozycji. Pod koniec kwietnia wra  z Tomaszem Leśniakiem, szefem kuchni reprezentacji Polski, zaprezentujemy v sportowo-kulinarną książkę pt. Biało-czerwoni na talerzu, w której nasi kadrowicze zdradzą sekrety swojej kuchni.

W maju nasi czołowi reportażyści przyjrzą się fenomenowi Roberta Lewandowskiego. Szykujemy też mocne pozycje na jesień, które mocno zaakcentują pozycję Przeglądu Sportowego na rynku książkowym” – mówi Rafał Romaniuk, p.o. dyrektora zarządzającego segmentem sportowym grupy Onet-RAS Polska.

Portret selekcjonera dostępny jest w księgarniach w całej Polsce, w salonach prasowych Empik, Inmedio, Relay oraz w internetowej księgarni Literia.pl (https://literia.pl/ksiazki/adam-nawalka).

O autorze: 

Są dziennikarze, którzy najlepiej czują się za biurkiem, przed komputerem, ewentualnie
z telefonem przy uchu. Prawdziwe jednak dziennikarstwo to praca w terenie, szukanie ludzi zapomnianych, odkrywanie historii, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Łukasz Olkowicz jest człowiekiem, którego wiecznie nosi. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, jakiś głos wewnętrzny wciąż go pcha do przodu. A efekty tego twórczego niepokoju są skarbem
dla czytelników.

Rocznik 1983, syn nauczyciela wychowania fizycznego i wielkiego kibica, oraz polonistki, której największą miłością była literatura. Los Łukasza był po prostu przesądzony – musiał pisać o sporcie. Zaczynał od kilkuzdaniowych relacji z meczów niższych lig do „Przeglądu Sportowego” i dumy – gdy widzi się swoje nazwisko w druku – doświadczył już jako nastolatek. Krążył po różnych redakcjach, by do „PS” wrócić w 2008 roku. Teksty kilkuzdaniowe zastąpiły jednak kilkustronicowe.

Opis wydawniczy

Tytuł: Nawałka

Podtytuł: Droga do perfekcji

Autor: Łukasz Olkowicz

Wydawca: Ringier Axel Springer Polska

Format netto bloku: 140×205 mm

Objętość: 280 str. + 8 str. (zdjęcia)

Oprawa: miękka klejona

Cena detaliczna: 29,99 zł

 

Nawałka_droga_do_perfekcji

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...