Zobacz pierwszy odcinek kursu Centrum Komunikacji Strategicznej NATO

Redakcja PR - 04.07.2017
208

Zobacz pierwszy odcinek kursu centrum komunikacji strategicznej NATO

NATO Strategic Communications Centre opracowało kurs internetowy, który służyć ma za pierwszy krok w ustaleniu jednolitej strategii komunikacji. Kurs ten skierowany jest dla akademii i szkół obronnych w ramach nauczania przygotowawczego, koncentrując się na działaniach szkoleniowych, którzy nie mają przygotować specjalistów ds. Komunikacji. 

W kampanii sojuszniczej może być dużo różnych opinii na każdy temat. W interesie zbiorczego bezpieczeństwa wielu członków musi poświęcić się na rzecz większości. To wzajemne wsparcie na korzyść wszystkich zapewnia stałość która daje wielką siłę wspólnym zamiarom. W ten sam sposób komunikacja musi być stała. Potrzebuje istnieć siła wywodząca się z jedności.

 Ta jedność nie ogranicza się do komunikacji werbalnej. Różnica między przekazanym słowem a fizycznym działaniem w najlepszym przypadku skomplikuje, a w najgorszym zniszczy te jedność komunikacji i w ten sposób narazi na utratę zaufania.
Zatem stałość komunikacji jest najważniejsza, ustanawia i utrzymuje zaufanie. Dla organizacji takich jak NATO odbiorcy są rozsiani po całym świecie. Sojusz musi zapewniać pewność zbiorczego bezpieczeństwa swoim krajom członkowskim i ich narodom. Musi oferować przyjaźń innym nacjom i organizacjom z wspólnymi wartościami i potrzebuje mieć środki odstraszające  na potencjalnych konkurentów i przeciwników.

 

 Ta sama tożsamość zbiorowa może być przeniesiona na wiele wzajemnie wspierających wiadomości dla szerokiej gamy odbiorców.  W każdej minucie pojawiają się możliwości zaangażować się w komunikację z naszymi odbiorcami, ale ważnym jest by wszyscy mówili jednym głosem.

Comments

comments

208
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...