Nancy Gibbs odchodzi ze stanowiska Naczelnej „Time”

Redakcja PR - 14.09.2017
81

Nancy Gibbs odchodzi ze stanowiska Naczelnej „Time”

Redaktor naczelna Nancy Gibbs, która pełniła tę funkcję przez cztery lata, podjęła decyzję o odejściu ze stanowiska i podjęciu nowych wyzwań w sferze zawodowej.

 

https://media.licdn.com/media/AAEAAQAAAAAAAAPxAAAAJGE2NzE2YzE5LTM5YzktNDU1ZS1hNGQxLTAwNDg5YzQzNmE0MA.jpg

Nancy Gibbs, LinedIn

 

Nancy Gibbs całą swoją dotychczasową karierę związała z Time. W 1985 roku dołączyła do magazynu jako praktykantka, następnie zajmowała się reportażami. Na swoim koncie ma największą liczbę okładkowych tekstów w historii „Time” .

W 2013 roku stała się pierwszą kobietą na stanowisku redaktora naczelnego brytyjskiego magazynu. W ciągu 32 lat pracy w „Time” przeprowadziła wywiad z 5 prezydentami, w tym z Billem Clintonem, Georgem W. Bushem czy Donaldem Trumpem.

Gibbs zostanie w redakcji do końca roku, aby przekazać prowadzenie magazynu dla jej następcy, choć jeszcze nie wiadomo, kto nim zostanie. Natomiast prezes Time Inc., Richard Battista, oraz Alan Murray, dyrektor ds. zawartości, zapewniają, że chcą  jak najszybciej ruszyć naprzód z nowym naczelnym „Time”.

Największa ilość okładkowych tekstów i tytuł pierwszej naczelnej magazynu to nie jedyne osiągnięcia Nancy Gibbs. Przeprowadziła ona „Time” przez szereg zmian, mających na celu wprowadzenie cyfryzacji treści i rozwinięcie działalności internetowej prawie stuletniego magazynu. Wykazała się zrozumieniem rynku, który wymagał od niej podjęcia kroków w związku ze zwiększającą się popularnością portali internetowych.

Redaktor naczelna „Time” podjęła decyzję o rezygnacji ze stanowiska bez sprecyzowanych planów zawodowych. Gibbs nie ukrywa, że chce napisać książkę, jednak zamierza również wrócić do pisania, publikując również teksty na łamach „Time”.

Comments

comments

81
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...