Największy niemiecki land otwiera się na polskie startupy

Informacja Prasowa - 24.10.2016
122

Spotkanie przedstawicieli Nadrenii Północnej Westfalii z polskimi startupami

Specjalnie do Warszawy by nawiązać kontakty z polskimi start-upami przyjeżdżają przedstawiciele Nadrenii Północnej Westfalii (NRW), stolicy tego landu – Düsseldorf  oraz eksperci z branży.

Już 27.10. 2016 r. w siedzibie AIP Business Link w Warszawie polskie start-upy spotkają się
z ekspertami i partnerami z Niemiec. 

Agencja Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia, NRW.INVEST i miasto Düsseldorf we współpracy z fundacją Start up Poland i przy wsparciu m. st. Warszawy organizują seminarium biznesowe dla młodych polskich start-upów pt.: 

„Szanse dla polskich start-upów na rynku niemieckim: Nadrenia Północna Westfalia i miasto Düsseldorf miejscem sukcesu start-upów z obszaru gospodarki cyfrowej i kreatywnej”.

Celem seminarium jest zbliżenie ekosystemów innowacji w Polsce i Niemczech. Uczestnicy seminarium będą mogli zapoznać się z potencjałem regionu NRW i jego stolicy Düsseldorf, inicjatywami stymulującymi rozwój, przestrzeniami coworkingowymi, narzędziami wsparcia dla startupów, podatkowo-prawnymi aspektami prowadzenia biznesu w Niemczech – opowiada Katarzyna Sokołowska, reprezentantka NRW.INVEST GmbH w Polsce.

Od lat region ten  – najmocniejszy gospodarczo, politycznie i populacyjnie – uchodzi za papierek lakmusowy kondycji Niemiec. Jeśli przedsiębiorca zdoła obronić się na tym terenie, to podoła podobnemu wyzwaniu w całych Niemczech – taka jest niepisana zasada wśród wtajemniczonych – dodaje Sokołowska.

Wśród prelegentów znajdą się eksperci z zakresu inwestycji, prawa, gospodarki międzynarodowej oraz przykłady start-upów, które osiągnęły sukces.

Comments

comments

122
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...