Najszybsze seryjne auto świata w komplecie z jachtem za 19 mln zł

Redakcja PR - 15.03.2017
217

Najszybsze seryjne auto świata Bugatti Chiron w komplecie z jachtem Niniette za 19 mln zł

Pierwsze egzemplarze najszybszego seryjnie produkowanego samochodu za 10 mln zł trafiły już do klientów. Dla tych, którzy chcą pędzić nie tylko po lądzie, Bugatti przygotował także niezwykły jacht – podaje portal Next.
bugatti

W 2016 roku Bugatti zaprezentowało nowy model – Chiron. Ma jeszcze lepsze osiągi, 1500 KM, 2,5 sekundy do „setki” oraz 13,6 sekundy do 300 km/h. Wyprzedano już 250 z 500 aut. Nabywcom nie przeszkadzał nawet fakt, że musieli już wpłacić zaliczki, a na swoje samochody mogą czekać nawet 3 lata.

W sprzedażowej wersji v-max wynosi 420 km/h, została ograniczona elektronicznie. Chiron mogły pojechać jeszcze szybciej, gdyby pozwalały mu na to zastosowane opony, które i tak biją już rekordy wytrzymałości.

Do kolekcji Bugatti zaproponował jacht nawiązujący stylistyką do najszybszego króla szos. Ochrzczony został nazwą Niniette 66, został wyposażony w silnik MAN V8 o mocy 1200 KM, co pozwoli rozpędzić się mu do 44 węzłów, czyli ok. 80 km/h. Mocy i luksusu nie brakuje – wszechobecne logo Bugatti obecne na jachcie Niniette do czegoś zobowiązuje.

bugatti

Długość to 20 metrów, a zanurzenie wynosi niecały metr. To pozwoli pływać nim nawet na płytszych wodach. Zostanie wyprodukowanych tylko 66 sztuk, a więc znacznie mniej niż Bugatti Chirona. Cena jachtu nie została jeszcze oficjalnie ujawniona. Szacuje się, że będzie zaczynać się ona powyżej 2 mln euro (prawie 9 mln zł), a więc podobnie jak poprzedni jacht od Bugatti – podaje portal Next.

źródło: Next

 

źródło: Bugatti

Comments

comments

217
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...