Najpopularniejsze hasła internautów w Polsce i na Świcie – to zatrważające!

Informacja Prasowa - 31.05.2022
232

Najpopularniejsze hasła internautów w Polsce i na Świcie – to zatrważające!

Najpopularniejsze hasła internautów w Polsce i na Świcie – to zatrważające!

Hasło i login to podstawowe zabezpieczenie praktycznie każdego konta istniejącego w którejkolwiek części internetu. Często jedyne zabezpieczenie dostępu do ważnych dla nas treści i informacji powinno być odpowiednio trudne do ewentualnego złamania lub przechwycenia – jak jest w rzeczywistości? Statystki są naprawdę zatrważające!

W światowym rankingu najpopularniejszych haseł przygotowanym przez NordPass pierwsze trzy miejsca zajmują banalne i oczywiste konstrukcje będące różnymi wariacjami ciągu cyfr. Są to odpowiednio hasła 123456, 123456789 oraz 12345 – jak łatwo zauważyć taki ciąg cyfr trudno nazwać poważnym zabezpieczeniem. Wśród haseł używanych przez polskich internautów na podium znalazły się podobne zestawienia: 123456, qwerty oraz 123456789.

– Złamanie najpopularniejszych haseł składających się z następujących po sobie cyfr lub liter zajmuje mniej niż jedną sekundę! Taki ciąg znaków nie jest dla osoby chcącej uzyskać dostęp do naszego profilu nie jest żadnym zabezpieczeniem. Dobre hasło powinno składać się zarówno ze cyfr, małych oraz wielkich liter, a także znaków specjalnych – najlepiej, żeby generowane było w sposób losowy. Warto pamiętać, że do każdego z kont używać innych haseł – przekonuje Paulina Woźniak-Kołodziej, CEO firmy Reiba, producenta TokLok, najbezpieczniejszego komunikatora mobilnego.

Hasło nie powinno być jedynym używanym przez nas zabezpieczeniem. Jeśli portal lub aplikacja oferują taką możliwość warto skorzystać z uwierzytelniania dwuetapowego. To zabezpieczenie wymagające od logującego się potwierdzenia przy użyciu np. podanego wcześniej numeru telefonu.

W TokLok korzystamy z kilku niezależnych poziomów zabezpieczenia logowania. Pierwszym jest unikany obszar roboczy do którego zaproszeni musimy zostać przez administratora. Następnie podajemy hasło i login – możemy skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia dwuetapowego. Użytkownik ma także możliwość włączenia kodu PIN który wymagany jest przy każdorazowym uruchomieniu aplikacji – dodaje Paulina Woźniak-Kołodziej.

 

Comments

comments

232
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...