Najlepszy influencer marketing, Coca-Cola pokazała jak to się powinno robić

Redakcja PR - 01.09.2017
291

Najlepszy influencer marketing, Coca-Cola pokazała jak to się powinno robić

Agencja Freebee przeanalizowała działania marki  Coca-Cola w digitalu. W najnowszym wpisie dowiecie się jak Coca-Cola dobiera influencerów do współpracy, z jakimi twórcami internetowymi współpracuje Coca-Cola w Polsce oraz na kim jeszcze poza influencerami skupia się w swoich działaniach.

W swojej karierze marketingowej marka pokonała już wiele kroków milowych. Reklamy w gazetach, telewizji, a obecnie w internecie. Te ostatnie producent popularnego napoju kieruje do grupy najmłodszej grupy wiekowej. Wiadome było, że milenialsi nie będą reagować na te same reklamy, które emitowane są w telewizji.

Na pomoc reklamodawcy ruszyli popularni w śród najmłodszych influencerzy. Nie trudno było zgadnąć, że wykorzystywanie ich w akcjach marketingowych przyniosło zamierzone efekty. Powodów takiego obrotu sprawy jest kilka. Po pierwsze dobór odpowiednich twórców. Coca-Cola wybierała popularnych jutuberów o dużym zasięgu, takich jak Abstrachuje, Martin Stankiewitz czy Ajgor Ignacy. Twórcy występowali w spotach, produkowali content na swoje kanały z product placementem, a ich wizerunki pojawiały się na puszkach napoju.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na sukces jest zbieżność wizerunkowa marki i influecnerów. Wszyscy wybrani przez markę twórcy pasują wizerunkowo do wizerunku produktu, który reklamują. W ten sposób otrzymaliśmy naturalny obraz. Odbiorca ma wrażenie, że reklamująca produkt postać używa go, bo uważa, że jest dobry. A nie ze względu, że twórca został opłacony.

I przede wszystkim Coca-Cola dała swobodę influencerom. Filmy pokazane na ich kanałach nie są owocem pracy agencji. Wynikają z inicjatywy marki, ale są w pełni przygotowane przez influencerów. Efektem tego są naprawdę ciekawe filmy zdobywające miliony odsłon.

Wszystkie te elementy pozwoliły na powstanie bardzo spójnej i udanej akcji marketingowej. Warto uczyć się od najlepszych. A Coca-Cola prowadzi chyba najlepiej kampanie współpracy z influencerami.

Czytaj więcej: Coca-Cola – potęga influencer marketingu

Comments

comments

291
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...