Najlepsze reklamy świąteczne

Redakcja PR - 23.12.2016
254

Najlepsze reklamy świąteczne - subiektywny przegląd

Większość z nas zapewne jest już w zakupowym szale i myśli o świątecznym wypoczynku w gronie najbliższych. Marketerzy nie pozostają obojętni na klimat tych dni – w mediach rządzą teraz reklamy z Mikołajem, prezentami i wszystkim, co kojarzy się z tymi wyjątkowymi dniami.

Dziś przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najlepszych spotów świątecznych marek. Zapraszamy!

1. Zaczynamy oczywiście od naszej polskiej reklamy Allegro. Jest w ogóle jeszcze ktoś, kto jej nie widział? W tym miejscu możecie dowiedzieć się co nieco o kulisach powstania spotu „Angielski” – i to od samych twórców! 

2. Do zostawienia w spokoju mediów i gadżetów apelują w świątecznym spocie twórcy marki Huawei. #BePresent to zabawna gra słów zdecydowanie zachęcająca nas do odłożenia na bok smartfonów i  bezpośredniego kontaktu z najbliższymi. Ciekawe, że taki przekaz kierują właśnie twórcy marki technologicznej.

3. Przechodzimy do świata mody. Marks&Spencer przygotował spot, w którym główną rolę gra… żona świętego Mikołaja! Obok niej w reklamie pojawia się mały chłopiec Jake, który bardzo potrzebuje pomocy i zwraca się ze swoją prośbą do Pani Mikołajowej. Żona świętego Mikołaja wsiada więc w swój czerwony helikopter i wyrusza chłopcu na pomoc. Absolutnie rozczulające!

4. Równie urocza jest reklama brytyjskiego lotniska Heathrow. Jej bohaterami jest para misiów, która musi przedrzeć się przez ogromne lotnisko, by spotkać się z najbliższymi. A nie jest to łatwe zadanie – są starsi, nieco zagubieni i przede wszystkim… są pluszakami.

5. W zestawianiu mamy dla Was również reklamę z zeszłego roku, którą na YT obejrzało prawie 35 milionów osób! Mowa o klipie sieci supermarketów Sainsbury’s. To radosna, pełna humoru i ciepła opowieść o kocie, którego dręczą koszmary senne, w których (zupełnie przypadkiem) całkowicie demoluje dom swoich właścicieli tuż przed Bożym Narodzeniem. Musicie to zobaczyć!

6. Na koniec tegoroczna reklama Sainsbury’s. Tym razem jej bohaterem jest zapracowany ojciec rodziny, Dave, który zastanawia się, jaki prezent pod choinkę będzie najlepszy dla jego bliskich. Ostatecznie wpada na genialny pomysł, który zachwyca nie tylko jego samego, ale też całą jego rodzinę. Co takiego swoim najbliższym podarował Dave?

Comments

comments

254
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...