Najlepsze food trucki w Galerii Kazimierz 

Informacja Prasowa - 04.09.2019
267

Najlepsze food trucki w Galerii Kazimierz 

Najlepsze food trucki w Galerii Kazimierz 

W dniach 6-8 września Galeria Kazimierz zaprasza wszystkich swoich gości w kulinarną podróż pełną smaków ze wszystkich zakątków świata. Na placu przed krakowskim centrum handlowym odbędzie się Food Truck Festival. Jesienna edycja tego wydarzenia będzie jednak wyjątkowa! Wielbiciele mobilnych kuchni spróbują dań przygotowanych przez ponad 20 kucharzy, ale także poznają zwycięzcę konkursu na najlepszy food truck w kraju – European Street Food Awards. Jedną z atrakcji finału będzie koncert Krzysztofa Płonki, wokalisty znanego z programu The Voice of Poland.

Food Truck Festivale organizowane na placu przy Galerii Kazimierz cieszą się ogromna popularnością. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga tysiące smakoszy z całego Krakowa. Tym razem zlot kuchni na czterech kółkach będzie jedyny w swoim rodzaju. Na teren centrum handlowego przyjedzie ponad 20 food trucków z całej Polski, a wśród nich pięciu finalistów konkursu European Street Food Awards.

W tym roku, drogą internetowego głosowania, fani mobilnych punktów gastronomicznych spośród 35 wybrali pięć najsmaczniejszych food trucków w kraju. Do finału zakwalifikowali się: Bieszczadzka Ambusada, Bubu Arare – Veggie Japanese Food, Złote Paluchy Churros, Gumiklyjzy Food Truck oraz Ur’Tacos Kraków. To właśnie oni 8 września o godz. 13 zawalczą o tytuł najlepszego polskiego food trucka. Zwycięzca pod koniec miesiąca weźmie udział w wielkim finale konkursu European Street Food Awards w szwedzkim Malmo.

O tym, która kuchnia na kółkach zdobędzie pierwsze miejsce zdecyduje jury składające się z profesjonalistów i pasjonatów gotowania. Ocenie podlegać będzie nie tylko smak i jakość potraw, ale także wygląd ich podania, wrażenia ogólne oraz estetyka food trucka. W skład jury wejdą: Beata Jankowska –  dyrektor Galerii Kazimierz, która wolny czas poświęca na dalekie i bliskie podróże, często związane z degustacją nowych smaków, Michał Kostrzewa – właściciel restauracji serwującej japońskie menu, Sebastian „Szromu” Schrom – uczestnik programu Hell’s Kitchen i właściciel restauracji, Maciek Ochmanek – właściciel food trucka, Michał Skoczek – bloger kulinarny specjalizujący się w tematyce fast i street food.

Zwycięzcę poznamy już w najbliższą niedzielę około godziny 17.30. Oczekiwanie na werdykt z pewnością umili wszystkim koncert utalentowanego wokalisty młodego pokolenia – Krzysztofa Płonki. Muzyk znany jest szerszej publiczności z udziału w programie The Voice of Poland. Występ rozpocznie się o godz. 16.30.

Food Truck Festival przed Galerią Kazimierz trwać będzie w piątek i sobotę w godz. 11-21 oraz w niedzielę w godz. 11-20.

 Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku, zlokalizowane w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się ponad 160 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek (m.in. Zara, H&M, Reserved, Empik, Smyk, GoSport, RTVeuroAGD), liczne punkty usługowe i gastronomiczne: Calypso Fitness, multipleks Cinema City z 10 salami kinowymi, jedyne w Krakowie studio tańca Egurrola Dance Studio oraz market Carrefour Premium. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 1500 miejsc parkingowych. Od 2014 roku właścicielem galerii jest Fundusz należący do Invesco Real Estate. Za zarządzanie galerią odpowiedzialna jest firma CBRE. Za komercjalizację odpowiada firma Sierra Balmain.

Comments

comments

267
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...