„Naj” – spoty świąteczne 2015

Jerzy Ciszewski - 23.12.2015
92

EDEKA i najsmutniejsza reklama świąteczna tego roku to spot, który zostaje na długo w pamięci wszystkich odbiorców.

  1. EDEKA i najsmutniejsza reklama świąteczna tego roku to spot, który zostaje na długo w pamięci wszystkich odbiorców. Starszy mężczyzna, ojciec, dziadek, (prawdopodobnie) wdowiec zaprasza swoje dzieci i wnuki świąteczną kolację. Oni jednak zapracowani, zajęci swoimi sprawami odmawiają. Dopiero, kiedy przychodzi do nich list z informacją o śmierci staruszka, wszyscy postanawiają przybyć na stypę. Zdziwienie ogarnia towarzystwo w momencie, gdy widzą mężczyznę zdrowego. Aż tak desperacki krok, jakim jest upozorowanie własnego pogrzebu sprawił, że rodzina mogła przybyć na spotkanie. Jakże smutny i przerażający obraz naszego współczesnego świata pokazuje ten spot. Za kreację odpowiedzialna jest agencja Jung von Matt. Gratulacje! I choć niektórzy skrytykowali spot za zbyt emocjonalny przekaz i granie na uczuciach odbiorców, ląduje on niemal we wszystkich zestawieniach świątecznych reklam. To o czymś świadczy, prawda?

 

  1. Loteria de Navidad, czyli hiszpańska świąteczna loteria z ponad stuletnią tradycją także doczekała się świetnego spotu. Jest to cudowna animacja, która przypomina do złudzenia postaci z oscarowego filmu ,,Odlot”. Justino, nasz bohater jest ochroniarzem w fabryce manekinów. Postanowił je ożywić w zabawny sposób. Robił z nimi zdjęcia, ubierał je, umilał tym samym pracę wszystkim innym. Pewnego dnia Justino jak zwykle przyszedł do pracy. Wychodząc z windy zastał go manekin, który trzymał zwycięski los w loterii. Za nim wiwatowali koledzy z pracy, według nich ten los po prostu mu się należał. Wspaniały, emocjonalny obrazek robi furorę w sieci, ponieważ został obejrzany już kilka milionów razy. Wkomponowana w spot muzyka jest dopełnieniem animacji, która na pewno zostanie z nami jeszcze długo po świętach.

 

  1. Prawdziwym hitem jest jednak ,,Człowiek na Księżycu” sieci domów towarowych John Lewis. Ponad 23 miliony wyświetleń to wynik, który osiągnięto nie bez powodu. Fabuła jest niezwykle wciągająca a spot po prostu dobrze zrobiono. Mała dziewczynka obserwuje za pomocą teleskopu niebo. W pewnym momencie trafia na domek starszego mężczyzny na Księżycu. Chce się z nim skontaktować, wysłać list, choćby samolot z papieru, ale wszystko na marne. W końcu staruszek dostaje tajemniczy podarunek zawieszony na balonach. Jest to teleskop, dzięki któremu on też może obserwować ziemskie życie. Spojrzenia dziewczynki i mężczyzny spotykają się w jednym momencie. Czy można lepiej pokazać radość obdarowywania ukochanych osób?

Zrzut ekranu 2015-12-21 o 12.52.14

Comments

comments

92
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...