Grammy 2017 rozdane. Krzysztof Penderecki z nagrodą

Redakcja PR - 13.02.2017
154

Adele triumfowała podczas gali Grammy 2017. Jedna z nagród w rękach Krzysztofa Pendereckiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się uroczysta gala, podczas której rozdano nagrody muzyczne Grammy 2017. W tym roku triumfatorką została Adele, która zdobyła aż 5 statuetek. Nagrodę dostał także polski kompozytor i dyrygent, Krzysztof Penderecki.

The #GRAMMYs are finally here! ? Tune into Music's Biggest Night on @cbstv at 8 p.m. ET/ 5 p.m. PT!

A photo posted by Recording Academy / GRAMMYs (@recordingacademy) on

Nagrody Grammy, określane przez niektórych jako „muzyczne Oscary”, przyznano w 84. kategoriach. W tym roku jedna z nich trafiła w ręce Polaka. W kategorii muzyka chóralna statuetkę przyznano Krzysztofowi Pendereckiemu za płytę „Penderecki conducts Penderecki, vol. 1”.

Podczas tegorocznej gali Grammy triumfowała Adele, która została wyróżniona aż pięcioma statuetkami, w tym za album roku – „25”, piosenkę roku  i nagranie roku – „Hello”. Jest pierwszą artystką, której udało się to osiągnąć dwukrotnie.

Akademia przyznająca nagrody Grammy postanowiła pośmiertnie uhonorować Davida Bowiego. Album „Blackstar” wydany przez Bowiego na kilka dni przed śmiercią został uznany za najlepszy album alternatywny, a singiel z tej płyty, noszący ten sam tytuł uznano za najlepszą piosenkę rockową.

Wśród zdobywców nagród znalazła się także m.in. Beyonce, która była nominowana aż w dziewięciu kategoriach, ale ostatecznie otrzymała dwie statuetki: za najlepszy teledysk i najlepszy album ze współczesną muzyką urban.

Lista wszystkich nagrodzonych w 59. edycji Grammy jest dostępna na stronie grammy.com.

Źródło: muzyka.onet.pl, grammy.com

Comments

comments

154
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...