Nagroda Woyciechowskiego 2023

Informacja Prasowa - 26.09.2023
107

Rok 2023 przynosi prestiżowej Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego istotne zmiany

Rok 2023 przynosi prestiżowej Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego istotne zmiany. Rusza nowa strona internetowa www.nagrodawoyciechowskiego.pl, konkurs zyskuje swój logotyp, a uzyskanie nominacji stanie się trudniejsze. W tym roku po raz drugi zostanie wręczona statuetka w kategorii „Autor internetowy”. Uroczysta gala, na której będą ogłoszeni zwycięzcy, odbędzie się 21 listopada br.

Już po raz 19. zostanie zorganizowany konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, w którym nagradzani są autorzy najlepszych materiałów dziennikarskich w danym rok łamiących stereotypy, wykraczających poza schematy i zaglądających za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Co nowego? Od tego roku członkowie Kapituły będą mogli zgłaszać publikacje, które ukazały się w okresie od października poprzedzającego przyznanie nagrody do września bieżącego roku (dotychczas: od września roku poprzedzającego przyznanie nagrody do sierpnia bieżącego roku). Zmieni się sposób głosowania i przyznawania nominacji. Od teraz w każdej edycji uzyska ją ośmiu dziennikarzy, których materiały zdobędą najwięcej punktów podczas głosowania. Oprócz braku możliwości zgłaszania autorów z własnych grup medialnych, od tego roku członkowie Kapituły nie będą mogli również głosować na publikacje z własnych redakcji.
Logotyp Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Logotyp Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Motyw przewodni Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 brzmi „Media w polityce. Polityka w mediach”, a kontekstem dla jego rozwinięcia będzie tegoroczna kampania wyborcza w Polsce. Podobnie jak w poprzedniej edycji będzie on wykorzystany podczas gali, a także w przygotowywanych podcastach, w których o swoich doświadczeniach opowiedzą dziennikarze, publicyści i komentatorzy polityczni.
Niezależnie od nagrody głównej, po raz drugi zostaną uhonorowani twórcy internetowi w kategorii „Autor internetowy”. Zostaną nagrodzeni ci, którzy w danym roku wyróżniali się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów oraz mieli istotny wkład w kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. Celem konkursu jest nagradzanie twórców internetowych, którzy działają poza głównym nurtem mediów. Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy, wystarczy do 8 października wypełnić formularz dostępny na stronie www.nagrodawoyciechowskiego.pl.
W tym roku dla Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zaprojektowano logotyp, który będzie towarzyszyć konkursowi w całym procesie komunikacji. Przygotowano również nową odsłonę strony www.nagrodawoyciechowskiego.pl, która oprócz zmienionego layoutu zyskała m.in. zakładkę z multimediami tworzonymi w ramach projektu oraz bieżące informacje, w tym comiesięczne raporty „O tym się mówi”, przygotowywane od tego roku przez Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów.
Tegorocznym partnerem prawnym Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, dbającym o prawidłowy przebieg konkursu, została największa, niezależna, polska kancelaria prawnicza, DZP. Sekretarzem Kapituły jest jej Partner Zarządzający, mec. Krzysztof Zakrzewski.
Uroczyste ogłoszenie wyników obu kategorii Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 nastąpi podczas gali, która odbędzie się 21 listopada w Nowym Teatrze w Warszawie.

Comments

comments

107
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...