Nagroda Młodych Dziennikarzy. Nowa kategoria i większa szansa na sukces

Informacja Prasowa - 07.12.2016
120

Nagroda Młodych Dziennikarzy - trwa przyjmowanie zgłoszeń

Ruszyły zgłoszenia do VI edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka – konkursu, w którym do wygrania jest nie tylko istotny laur w profesjonalnym dziennikarstwie, ale też własna marka na rynku medialnym. Do trzech dotychczasowych kategorii organizatorzy dodali kolejną – dla Młodych Twórców Filmowych, której patronuje ks. prof. Andrzej Baczyński.

Adresatami konkursu o Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są początkujący dziennikarze, którzy rozpoczynają swoją medialną przygodę. Laureaci, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 3000 zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie.

Nagroda pokazała nam, że to, czemu poświęciłyśmy tyle pracy i serca, miało sens. Nasz pomysł i wysiłek zostały docenione. To wyróżnienie pozostaje dla nas na dalszą drogę, to wyjątkowa rzecz – przyznaje Barbara Rozmus, jedna ze zwyciężczyń Inicjatywy Roku 2016.

Gala rozdania nagród przez pięć lat odbywała się w krakowskim Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”. Ubiegłoroczna, pod tradycyjnym patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, zgromadziła nie tylko młodych adeptów medialnego rzemiosła, ale też znanych i lubianych dziennikarzy oraz publicystów. W związku z dużym zainteresowaniem publiczności, organizatorzy zdecydowali się zmienić miejsce szóstej gali.

Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale na pewno będzie to niezwykle urokliwe miejsce, zlokalizowane w centrum Krakowa – mówi Sara Guzik, koordynatorka Konkursu.

Zgłoszenia potrwają do 28 lutego i obejmują kategorie: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Tej ostatniej, wprowadzonej od VI edycji nagrody, patronuje zmarły rok temu ks. prof. Andrzej Baczyński.

Ks. prof. Andrzej Baczyński był współzałożycielem, redaktorem i kierownikiem Redakcji Programów Katolickich krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Był również jednym z organizatorów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dedykowana mu kategoria Młodzi Twórcy Filmowi jest podzielona na trzy części: nagrodę główną, wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy i film o tematyce religijnej.

Ta kategoria będzie nie tylko wyszukiwać, odsłaniać i promować młodych twórców filmowych, ale będzie też wyrazem pamięci i wdzięczności dla jej patrona, ks. Andrzeja Baczyńskiego, który już od nas odszedł – podkreśla ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII.

Całemu konkursowi o Nagrodę Młodych Dziennikarzy patronuje z kolei zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego rocznika dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy…”. Historia Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu, którego organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojej twórczości.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII. Nagrody przyznawane są kategoriach: „Debiut Publicystyczny Roku”, „Inicjatywa Roku” i „Reportaż – po debiucie”, a od VI edycji nagradzani będą również „Młodzi Twórcy Filmowi” Zgłoszenia należy nadsyłać do 28 lutego 2017 roku na adres mailowy: [email protected], bądź dostarczyć na piśmie pod adres: 31-002 Kraków, ul. Franciszkańska 1. Regulamin konkursu i inne przydatne informacje można znaleźć na www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy i stronie internetowej www.nagrodamlodychdziennikarzy.wordpress.com.

Comments

comments

120
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...