Dziennikarki stołecznego wydania „Gazety Wyborczej” laureatkami nagrody im. Dariusza Fikusa

Informacja Prasowa - 06.12.2016
55

Iwona Szpala i Małgorzata Zubik zdobyły nagrodę im. Dariusza Fikusa 2016

Laureatkami tegorocznej edycji Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby zostały red. Iwona Szpala i red. Małgorzata Zubik z „Gazety Wyborczej”. Kapituła nagrodziła je za serię tekstów na temat warszawskiej reprywatyzacji.

Laureatki znalazły się wśród finalistów wyłonionych głosami kapituły, w skład której weszli redaktorzy naczelni ogólnopolskich dzienników i tygodników. Oprócz nich najwięcej głosów otrzymali: Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski z tygodnika „Newsweek Polska” za teksty „Hotel robotniczy” oraz „Bałtyk moja własność”, Mariusz Janicki i Wiesław Władyka z tygodnika „Polityka” za cykl tekstów publicystycznych oraz Marcin Kołodziejczyk z tygodnika „Polityka” za cykl reportaży z Polski.

Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa otrzymał natomiast red. Piotr Pacewicz, wieloletni dziennikarz, redaktor i zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, pomysłodawca i realizator wielkich akcji społecznych: „Rodzić po ludzku”, „Umierać po ludzku”, „Szkoła z klasą” oraz „Polska biega”, które w wielu aspektach zmieniły Polskę i bezpośrednio wpłynęły na życie wielu Polaków.

Nagroda im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby jest przyznawana za artykuły wydrukowane w języku polskim i w polskiej prasie w poprzednim roku. W kategorii głównej nagrodę stanowi kwota 10 000 zł oraz pamiątkowa plakieta.

Skład kapituły Nagrody im. Dariusza Fikusa w roku 2016:
• Jerzy Baczyński („Polityka”)
• Bogusław Chrabota („Rzeczpospolita”)
• Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa)
• Piotr Gabryel („Do Rzeczy”) (z przyczyn losowych nie uczestniczył w głosowaniu)
• Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”)
• Marcin Lewicki (Press Club Polska)
• Piotr Mucharski („Tygodnik Powszechny”)
• Wojciech Rogacin (Polska Press)
• Rafał Zakrzewski („Gazeta Wyborcza”)

Organizatorem nagrody jest Press Club Polska – organizacja twórcza ludzi mediów, mająca na celu wspieranie i doskonalenie zawodu dziennikarza oraz dbałość o prawa obywateli do uzyskiwania rzetelnych informacji. Press Club jest członkiem International Association of Press Clubs.

Źródło: Press Club Polska 

Comments

comments

55
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...