Nadawcy Telewizyjni powołali do życia nową organizację – „MOC TV”

Informacja Prasowa - 19.12.2019
207

Nadawcy Telewizyjni powołali do życia nową organizację - „MOC TV”

Przedstawiciele Nadawców Telewizyjnych podjęli decyzję o powołaniu do życia nowej  organizacji, której celem jest reprezentowanie interesów wspólnych dla członków związku w zakresie badania konsumpcji mediów, w szczególności mediów telewizyjnych. Prace nad uruchomieniem Związku trwały kilkanaście miesięcy. Jednym z najważniejszych celów Związku, będzie wypracowanie nowego standardu badania mediów. 

W dniu 17 grudnia w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Założycielskie przedstawicieli Nadawców Telewizyjnych, którego celem było powołanie nowej organizacji, reprezentującej wspólne interesy nadawców w zakresie badania konsumpcji mediów, a w szczególności mediów telewizyjnych. Organizacja będzie również zajmowała się wspieraniem, promocją oraz popularyzacją mediów telewizyjnych.

 

 Ostatnie dwanaście miesięcy to był okres bardzo intensywnej pracy. Od grudnia 2018 roku odbyliśmy z przedstawicielami Nadawców Telewizyjnych co najmniej kilkanaście dużych spotkań, w trakcie których jednocześnie zajmowaliśmy się sprawami formalnymi, związanymi z powołaniem organizacji, jak i kwestią współpracy nad powstaniem nowego „złotego standardu badania mediów”. To był bardzo skomplikowany operacyjnie i logistycznie proces, który zakończył się ogromnym sukcesem – mówi Przemysław Broniszewski z Telewizji Polskiej.

Do zrzeszenia przystąpiły 23 organizacje:
Telewizja Polska
TVN
Telewizja Polsat
Telewizja Puls
VIMN Poland
ITI Neovision
TV Spektrum
AETN UK
BBC Studios Distribution
Viasat World
Wirtualna Polska Holding
AMC Networks International Broadcasting
TVS
Polcast Italia
Michał Winnicki Entertainment
Telewizja Republika
R.D.F. Entertainment
Fundacja Lux Veritatis
Red Carpet Media Group
ATM Grupa
Kino Polska TV
Astro
Idea4Broadcasting

 

Jednocześnie w tym samym dniu powołano Radę Nadzorczą. Zgodnie ze statutem Organizacji, trzej najwięksi Nadawcy tj. TVN, TVP i Polsat wskazali po jednym Kandydacie, którzy zasiedli w Radzie Nadzorczej. Z  grona pozostałych Nadawców została wybrana, na drodze głosowania, trzyosobowa Reprezentacja, która w Radzie Nadzorczej będzie działać w imieniu mniejszych Nadawców.

Przedstawiciele  Nadawców Telewizyjnych, zasiadający w Radzie Nadzorczej „MOC TV”:

Radosław Ziółek – wskazany przez TVN
Przemysław Broniszewski – wskazany przez Telewizję Polską
Norbert Walkiewicz – wskazany przez Telewizję Polsat
Beata Dymacz – zgłoszona przez Telewizję Puls
Dominik Tzimas – zgłoszony przez Idea4Broadcasting
Paweł Kosiacki – zgłoszony przez ATM Grupa

 

W najbliższym czasie podjęte zostaną prace organizacyjne związku, związane z jego formalnym funkcjonowaniem. Ponadto wspólnie z rynkiem oraz regulatorem będą również prowadzone prace związane z wypracowaniem nowego standardu badania mediów. Pierwszych efektów prac można spodziewać się w pierwszej połowie 2020 roku.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej Związku został Radosław Ziółek z TVN, a tymczasową rolę pierwszego Prezesa Zarządu będzie pełnił Przemysław Broniszewski, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Związku.

 

 

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...