„Na tropie Obajtka”. Rozmowa z dziennikarzami i redaktorami zaangażowanymi w najważniejsze śledztwo dziennikarskie tego roku

Informacja Prasowa - 13.04.2021
74

„Na tropie Obajtka”. Rozmowa z dziennikarzami i redaktorami zaangażowanymi w najważniejsze śledztwo dziennikarskie tego roku

„Na tropie Obajtka”. Rozmowa z dziennikarzami i redaktorami zaangażowanymi w najważniejsze śledztwo dziennikarskie tego roku już 15 kwietnia br. o godz. 20:00 w Klubie „Wyborczej” 

 Czy ludzie boją się rozmawiać o Danielu Obajtku? Co działo się z aktami sądowymi w jego sprawie? Jaka przyszłość czeka „złotego chłopca” Prawa i Sprawiedliwości? To tylko niektóre z tematów, jakie poruszone zostaną podczas kolejnego spotkania w Klubie „Wyborczej” – już w najbliższy czwartek, 15 kwietnia br. o godz. 20:00. Spotkanie z dziennikarzami i redaktorami zaangażowanymi w śledztwo dotyczące „afery Obajtka” poprowadzą Aleksandra Sobczak i Bartosz Wieliński. 

26 lutego br. „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania rozmów z prezesem PKN Orlen, czym wywołała prawdziwe trzęsienie na polskiej scenie politycznej. Z opublikowanych materiałów wynikało, że typowany na nowego premiera Daniel Obajtek, będąc wójtem Pcimia, chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował, oraz że z tylnego siedzenia kierował konkurencyjną spółką. Co więcej, skłamał w tej sprawie przed sądem. W następnych tygodniach dziennikarze „Gazety Wyborczej” pracujący nad „aferą Obajtka” ujawniali kolejne materiały dotyczące obecnego prezesa Orlenu, jego nieruchomości, prowadzonych przez niego interesów, a także te dotyczące zarządzania największym polskim koncernem paliwowym. Sprawa jest nadal w toku i zapowiadane są kolejne publikacje.

O kulisach dziennikarskiego śledztwa oraz o tym, z jakimi groźbami i naciskami ze strony władzy musieli i nadal muszą się mierzyć, opowiedzą w rozmowie z Aleksandrą Sobczak i Bartoszem Wielińskim dziennikarze i redaktorzy zaangażowani w sprawę – Agata Kondzińska, Iwona Szpala, Paweł Figurski, Jarosław Sidorowicz, Wojciech Czuchnowski i Roman Imielski. Będą oni również do dyspozycji uczestników spotkania i postarają się odpowiedzieć na zgłoszone wcześniej pytania. Redakcja zachęca do ich przesyłania na adres [email protected].

W wydarzeniu mogą uczestniczyć członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej” – zaproszenie otrzymają e-mailem. Spotkanie będzie można oglądać i komentować za pośrednictwem internetowej platformy MS Teams.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu, a nie są jeszcze członkami Klubu, redakcja zachęca do zakupu najwyższego – Klubowego – pakietu „Wyborczej” na Wyborcza.pl/prenumerata. Zapewnia on pełen dostęp do strony Wyborcza.pl i aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej”, magazynów, m.in. „Książek. Magazynu do czytania” i 28 serwisów lokalnych, a także możliwość przekazania 2 dodatkowych prenumerat bliskim osobom. Prenumeratorzy mają też dostęp do archiwum „Gazety Wyborczej” (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie otrzymują trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. Dodatkowo klubowicze mają bezpośredni kontakt z redakcją „Gazety Wyborczej” i mogą brać udział w ekskluzywnych spotkaniach organizowanych przez zespół dziennika. Najbliższe spotkanie jest już kolejnym tego typu, wyjątkowym wydarzeniem. Wcześniej członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej” mieli możliwość udziału w spotkaniach z Anne Applebaum, Swiatłaną Cichanouską, Donaldem Tuskiem, Adamem Michnikiem, a także z lekarzami specjalistami w sprawie ozdrowieńców pocovidowych. Relacje ze wszystkich spotkań oraz materiały wideo są dostępne na stronie wyborcza.pl/klub.

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...