Na dzień dobry Dawid Podsiadło, wielki finał z Sokołem i Pono.

Informacja Prasowa - 12.06.2023
298

Znamy line up Olsztyn Green Festivalu 2023! 

Gdzie najlepsza muzyka, tam wielotysięczna publiczność, która co roku odwiedza Olsztyn Green Festival. Do gości najbardziej zielonego polskiego festiwalu oraz artystów takich, jak m.in. Dawid Podsiadło, Nosowska, Brodka, Zalewski Śpiewa Niemena, czy Beata i Bajm, dołączają Sokół feat.Pono, Bovska, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble i oysterboy. Znamy już line up festiwalu, który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r 

Letnie festiwale muzyczne są kulturowym fenomenem – zapewniają rozrywkę, organizują nam czas wolny, stwarzają okazję      do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi i generują wspomnienia, do których jesienią i zimą z przyjemnością się wraca. Nic zatem dziwnego, że co roku pod scenami Olsztyn Green Festivalu bawi się wielotysięczna publiczność.                Na scenach zaś królują pełni animuszu i pozytywnej energii artyści, którzy swoją muzyką pozwalają nam cieszyć się chwilą, doświadczać magii, zdzierać gardła i spalać kalorie podczas tańca.

– Misją Olsztyn Green Festival jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i ekologii. Jeżeli lubisz zielony styl życia, cenisz sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzykę, uwielbiasz relaks nad jeziorem, kochasz dobrze zjeść czy spędzać miło czas z przyjaciółmi, koniecznie wybierz się na Olsztyn Green Festival! Przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń gwarantowany! – zapraszają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy imprezy.

Sokół i Pono dadzą czadu  

Do line upu Olsztyn Green Festivalu, legendarnej imprezy, której już sama lokalizacja – nad malowniczym jeziorem Ukiel na Warmii – sprawia, że uwielbia go zarówno publiczność, jak i artyści, właśnie dołączyli kolejni wykonawcy. Sokół feat. Pono to jeden z najmocniejszych duetów hiphopowych w kraju. Panowie zapowiadają, że podczas występu na Olsztyn Green Festivalu zafundują nam podróż w czasie. Od wydania takich projektów, jak „Teraz pieniądz w cenie” i „Ty przecież wiesz co” mija już w końcu… 15 lat. W repertuarze znajdą się również m.in. „W aucie”, „Uderz w puchara” czy „Poczekalnia dusz”. Duetu posłuchamy na finał Olsztyn Green Festivalu, czyli 13 sierpnia (niedziela).

Międzynarodowa orkiestra pod batutą L.U.C.-a i „Dzika Bovska      

Tego samego dnia olsztyńską scenę przejmą L.U.C. i jego międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble. Ich wydana pod koniec 2022 r.      wspólna płyta „Dialog 2” to epickie przedsięwzięcie przygotowywane przez kilka lat. – To wielogatunkowy projekt dla pokoju, dialogu oraz dywersyfikacji kultur – podkreśla L.U.C. Na płycie słyszymy nie tylko artystów z Europy, ale i również z innych kontynentów. – Szykujcie się na wielkie połączenie jazzu, hip-hopu, folku, funku, dźwięku dęciaków z wielojęzykowym rapem oraz śpiewem! – zapraszają artyści.

Ostatniego dnia Olsztyn Green Festivalu wystąpi też Bovska. Niezwykle oryginalna muzycznie i wizerunkowo artystka jest znana z niecodziennej umiejętności opowiadania słodko-gorzkich historii w niezwykle wyrazistych barwach. Podczas koncertu w Olsztynie z pewnością nie zabraknie materiału z jej najnowszej płyty pt. „Dzika”.

Czas na młodych 

Do gości Olszyn Green Festivalu dołączył też oysterboy. Jako wokalista grupy Terrific Sunday podbił wszystkie główne sceny festiwali muzycznych w Polsce. Nadszedł czas na solowy, indie projekt Piotra oysterboy Kołodyńskiego, w nostalgicznym, ale przebojowym klimacie. Z zaledwie czterema piosenkami na koncie oysterboy zagrał już na OFF Festival 2022, showcasie Great September oraz wyprzedawał swoje pierwsze koncerty. Najwyższy czas na wizytę w Olsztynie – artysta wystąpi pierwszego dnia festiwalu (11 sierpnia, piątek).

Na liście obecności Podsiadło, Bajm i Nosowska 

Na scenie Olszyn Green Festivalu pojawią się też ogłoszeni już: Dawid Podsiadło, Kacperczyk, Kamp!, Sorry Boys, WaluśKraksaKryzys, LOR i Maks Łapiński,  Beata i Bajm, Brodka, Błażej Król, Piotr Zioła, Baasch, Ars Latrans Orchestra, Ofelia i Matylda/Łukasiewicz.

Line up Olsztyn Green Festival

 

PIĄTEK, 11 SIERPNIA: DAWID PODSIADŁO, KACPERCZYK, KAMP!, SORRY BOYS, WALUŚKRAKSAKRYZYS, LOR, MAKS ŁAPIŃSKI, OYSTERBOY

SOBOTA, 12 SIERPNIA: BEATA I BAJM, BRODKA, BŁAŻEJ KRÓL, PIOTR ZIOŁA, BAASCH, ARS LATRANS ORCHESTRA, OFELIA, MATYLDA/ŁUKASIEWICZ 

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA: SOKÓŁ FEAT. PONO, NOSOWSKA, ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, KARAŚ/ROGUCKI, PAULINA PRZYBYSZ, RUBENS, RAT KRU

Na Olsztyn Green Festival zapraszamy w dniach 11-13 sierpnia br. na plażę miejską CRS Ukiel.

Bilety i karnety są dostępne na eBilet.pl, Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na festiwal bezpłatnie, dzieci między 6. a 12. rokiem życia płacą połowę ceny.

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń!

Comments

comments

298
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...