Na (Cyfrowym) Froncie. Aula Polska zaprasza na spotkanie z liderami opinii: Konradem Kruczkowskim, Jakubem Górnickim i Marcinem Ogdowskim

Redakcja PR - 23.01.2017
106

Jak opisywać życie w erze postprawdy? Czym są stare i nowe media? Zapraszamy na spotkanie z cyklu Aula Polska

W czwartek, 27 stycznia, na Akademii Leona Koźmińskeigo, odbędzie się spotkanie z cyklu Aula Polska. Temat przewodni debaty brzmi „Na (Cyfrowym) Froncie”. Wstęp wolny. 

Jak dzisiaj media (stare i nowe) dają sobie radę z opisywaniem współczesnych problemów? Czy można manipulować przekazem? Różnice między dziennikarzem i blogerem. Czy reporter wojenny może kłamać? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci spotkania z cyklu Aula Polska.

Jakub Górnicki, bloger, twórca inicjatywy Outsiders, wystąpi z prelekcją pt. Nie wysadzajmy mostów. O korespondencji ze świata. Górnicki przez ponad sześć lat zarządzał Fundacją ePaństwo (Fundament), gdzie odpowiada za projekty związane z dziennikarstwem danych, technologią społeczną oraz strategią. Organizował Personal Democracy Forum: Central Eastern Europe, dla aktywistów i dziennikarzy z regionu Środkowej oraz Wschodniej. Wybrany do 100 najbardziej wpływowych osób regionu CEE przez New Europe 100.

Konrad Kruczkowski, autor bloga Halo Ziemia, opowie o specyfice starych  nowych mediów podczas wystąpienia pt. Kto Ci ukradł marzenia? Czyli stare media, nowe media i trzecia droga. Kruczkowski jest Ambasadorem i przyjacielem Stowarzyszenia WIOSNA, przez które dwukrotnie został nagrodzony statuetką Gali Szlachetnej Paczki. W maju 2016 r. ukazała się jego pierwsza książka „Halo Człowiek. Rozmowy o tym, co ważne”. W maju 2017 r. pojawi się kolejna – zbiór reportaży o dobrym ojcostwie.

Dziennikarska odpowiedzialność w czasach postprawdy. Refleksje reportera wojennego – o tym opowie Marcin Ogdowski – pisarz, dziennikarz, nazywany pierwszym polskim blogerem wojennym (pracował m.in. w Iraku, Afganistanie i na Ukrainie). Autor reportaży i powieści wojennych (m.in „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” oraz „Uwikłani”). W latach 2009-2014 prowadził wielokrotnie nagradzanego bloga zAfganistanu.pl, dziś bloguje na bezkamuflazu.pl.

Aula Polska to inicjatywa promująca aktywnie kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Jej twórcy wierzą w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów oraz stale wspierają ich rozwój. Ideą Auli Polskiej jest nauka przedsiębiorczości – poprzez i transfer doświadczeń.

Aula Polska, „Na (Cyfrowym) Froncie”, 27.01.2017r., g. 19:00, Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, Warszawa. Wstęp wolny. Zapisy na stronie: http://aulapolska.pl/spotkania/dziennikarstwo-cyfrowym-froncie-zycia/

 

Comments

comments

106
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...