MVGM kupuje biznes JLL związany z zarządzaniem nieruchomościami w krajach Europy kontynentalnej

Informacja Prasowa - 02.07.2019
243

MVGM kupuje biznes JLL związany z zarządzaniem nieruchomościami w krajach Europy kontynentalnej

MVGM, holenderska firma specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz międzynarodowa agencja doradcza JLL ogłosiły dziś porozumienie w sprawie przejęcia działalności JLL w zakresie zarządzania nieruchomościami w Europie kontynentalnej, w tym procesów związanych z zarządzaniem centrami handlowymi. Transakcja obejmuje również transfer wyspecjalizowanych zespołów JLL, tworząc w ten sposób gracza o ogólnoeuropejskim zasięgu. Jednocześnie obie firmy zawarły partnerstwo strategiczne, które umożliwia im rozwój i obsługę wspólnej bazy klientów w przyszłości.

 Transakcja ta:

– Oznacza stworzenie jednego z pięciu największych biznesów zarządzania nieruchomościami w Europie (nr 1 w Holandii i nr 1 w Niemczech).

– Stwarza MVGM przyczółek do dynamicznego rozwoju w ośmiu krajach, w których zatrudnionych jest 540 pracowników: w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luksemburgu, Czechach, Rumunii i na Słowacji, obejmując też rozszerzone zespoły w Holandii i Niemczech.

– Dodaje ponad 12 mln mkw.do obecnego portfela MVGM (które liczy w tym momencie 6,4 mlnmkw. w Holandii i Niemczech).

– Zapewnia MVGM możliwość współpracy z wiodącymi, międzynarodowymi klientami, do których należą czołowi światowi inwestorzy na rynku nieruchomości.

– Umożliwia klientom JLL dalszy dostęp do profesjonalnych usług zarządzania nieruchomościami i zarządzania centrami handlowymi poprzez wyspecjalizowanego w tym obszarze i zaufanego partnera, a także poprzez zespoły, z którymi wcześniej współpracowali.

 Menno van der Horst, Członek Zarządu MVGM: Ta transakcja jest skokiem naprzód w naszych ambicjach rozwoju i doskonałym strategicznym dopasowaniem do MVGM. Tworzymy nie tylko europejskiego lidera w zarządzaniu nieruchomościami, ale również wyspecjalizowanego partnera o niezrównanej wiedzy fachowej. Nasi klienci działający w skali międzynarodowej skorzystają z usług partnera, który łączy w sobie międzynarodowy zasięg z lokalną wiedzą i cyfrową wiedzą fachową, w tym w zakresie gromadzenia danych i wizualizacji, które wnosimy. Jednocześnie możemy zaoferować naszym pracownikom – obecnym i przyszłym – możliwość udziału w dynamicznej organizacji”.

 

Guy Grainger, Dyrektor Generalny EMEA w JLL: „Sprzedaż i partnerstwo z MVGM daje naszym specjalistycznym zespołom zarządzania nieruchomościami w całej Europie kontynentalnej świetne możliwości rozwoju w przyszłości. Z kolei dla naszych klientów alians z MVGM oznacza, że otrzymają oni dostęp do najlepszych w swojej klasie procesów property management. JLL będzie nadal oferować pełen pakiet usług związanych z nieruchomościami w krajach Europy kontynentalnej, współpracując ściśle z partnerem, który jest bardzo mocno wyspecjalizowany w zarządzaniu nieruchomościami.Cieszymy się ze współpracy z MVGM w zakresie rozwoju i obsługi wspólnej bazy klientów”.

Przyspieszenie strategii rozwoju MVGM: Przejęcie działalności JLL w zakresie zarządzania nieruchomościami w Europie kontynentalnej jest kamieniem milowym w realizacji strategii rozwoju MVGM, która zakłada dalszą cyfryzację i przyspieszenie innowacji, czego rezultatem jest najwyższa jakość usług. Ambicją MVGM jest stać się wiodącym europejskim graczem na rynku zarządzania nieruchomościami.W ciągu ostatnich pięciu lat dynamiczny rozwój firm był możliwy dzięki licznym przejęciom, m.in. akwizycji typu bolt-on niemieckiego PropertyFirst w 2019 roku, fuzji z Verwey w 2018 roku oraz przejęciu holenderskiej firmy Actys w 2016 roku.

 

Orientacyjny przebieg procesu i harmonogram

 Zarówno MVGM oraz JLL zależy, aby zapewnić klientom płynny transfer pomiędzy dwiema firmami. Klienci będą nadal obsługiwani przez tych samych zarządców nieruchomości, z którymi obecnie pracują, będą mogli polegać na tych samych systemach, usługach oraz znanych im procesach, z dodatkową korzyścią w postaci współpracy z partnerem, który jest mocno wyspecjalizowaną organizacją zarządzania nieruchomościami.

 MVGM będzie włączać nowe działania do swojej obecnej działalności etapami, zamykając poszczególne transakcje w każdym kraju z osobna, przy ścisłej współpracy z JLL. Firmy planują finalizację pierwszej umowy we wrześniu 2019 r., a ostatniej – w grudniu 2019, po uzyskaniu przez MVGM wszystkich zgód i zezwoleń wymaganych przy tego typu transakcjach.

 Pomiędzy podpisaniem a zamknięciem, priorytetem MVGM jest stworzenie solidnej infrastruktury informatycznej i biur. Proces integracji będzie starannie zaplanowany i przeprowadzony w ścisłej współpracy z JLL i innymi zainteresowanymi stronami.

Szczegóły finansowe transakcji są poufne.

 

Comments

comments

243
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...