Musimy zapewnić wszystkim pracownikom możliwość włączenia się w cyfrowy ekosystem

Informacja Prasowa - 10.05.2021
88

Musimy zapewnić wszystkim pracownikom możliwość włączenia się w cyfrowy ekosystem

Musimy zapewnić wszystkim pracownikom możliwość włączenia się w cyfrowy ekosystem

 O tym, jakie działania należy podjąć, aby w popandemicznym świecie tworzyć włączające miejsca pracy mówili uczestnicy i uczestniczki  debaty otwierającej #MiesiącRóżnorodności. Dostępny jest już zapis transmisji ze spotkania.

Link do nagrania: http://kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth

Miesiąc Różnorodności zainaugurowała debata “Praca w cyfrowym świecie. Jak tworzyć inkluzywną organizację w świecie popandemicznym?”. Uczestnicy i uczestniczki  debaty podkreślali, że w dobie cyfrowej transformacji istotne jest także zadbanie o pracowników, którzy dotychczas nie korzystali np. z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych czy rozwojowych w firmach. Podczas rozmowy przytoczono także dobre praktyki realizowane przez pracodawców w Polsce, mające na celu wsparcie osób szczególnie narażonych na wykluczenie cyfrowe i utratę zatrudnienia w najbliższych latach. Panelistki i paneliści zgodzili się, że istotnym czynnikiem, który wpłynął na tempo wdrażania procesów mających na celu budowanie włączających i otwartych na różnorodne potrzeby, w tym dotyczące rozwoju umiejętności cyfrowych, miejsc pracy jest pandemia COVID-19.

Jest cała rzesza ludzi, którym należy dzisiaj zapewnić możliwość włączenia się w cyfrowy ekosystem. Brak dostępu do niego też jest formą wykluczenia. Jako pracodawcy mamy obowiązek  myśleć o tym, żeby wszyscy odnaleźli się w świecie, który tak dynamicznie kreujemy – mówiła Agata Mazurek-Bąk, Dyrektor HR Grupy Veolia w Polsce, Członek Zarządu.

Nagranie debaty dostępne jest na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz w mediach społecznościowych:

W debacie udział wzięli:

  • Katarzyna Siemienkiewicz – ekspertka prawa pracy, Pracodawcy RP (wystąpienie wprowadzające);
  • Sylwia Gołębiowska, dyrektorka Departamentu Partnerstwa Biznesowego Santander Bank Polska;
  • Rafał Hrynyk, Standard Development & Regulatory Affairs Leader for East Europe, 3M Company; Przewodniczący Platformy Promocji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy Pracodawców RP;
  • Ewa Krupa, dyrektorka Kultury i Rozwoju, Kapitał Ludzki Orange Polska (online);
  • Agata Mazurek-Bąk, dyrektorka personalna Grupy Veolia w Polsce i dyrektorka HR Strefy Europy Środkowo-Wschodniej.

Następna debata zaplanowana jest na w czwartek 13 maja o godz. 10:00. Odbędzie się pod hasłem „Jak wspierać pracownice i pracowników pełniących role opiekuńcze?”. Automatyczne przypomnienie o transmisji można ustawić tutaj: https://youtu.be/b__aOGH5tBc. Więcej informacji na stronie https://odpowiedzialnybiznes.pl/karta-roznorodnosci/aktualnosci-karta/jak-wspierac-pracownice-i-pracownikow-pelniacych-role-opiekuncze/

Terminy i tematy kolejnych debat:

  • 20 maja – “Dobrostan – o co powinien zadbać pracodawca w cyfrowym świecie” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska);
  • 27 maja – “Zarządzanie różnorodnością i inkluzją w dobie napięć społecznych” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska).
  • Różnorodność jest faktem, ale włączenie to wybór, który zależy od chęci przezwyciężenia naszej niewiedzy i stereotypów, które są w każdym z nas. Warto więc dzielić się wiedzą, okazywać wsparcie i solidarność osobom zagrożonym dyskryminacją. Zwłaszcza dziś, w czasie cyfrowej transformacji i konieczności wymyślenia rynku pracy i gospodarki na nowo oraz rosnących nierówności i wyzwań związanych ze spójnością społeczną. Dlatego wraz z naszymi Partnerami, Komisją Europejską i EU Platform of Diversity Charters serdecznie zachęcam do śledzenia debat, dzielenia się refleksjami w mediach społecznościowych czy czerpania inspiracji podczas weekendowego przeglądu filmów. Razem pokażmy, że maj to #MiesiącRóżnorodności – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

Transmisja i zapis wszystkich czterech debat na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth i profilu Karty Różnorodności na Facebooku.  Szczegółowy program znajduje się na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth/czwartki/

#MiesiącRóżnorodności to hybrydowe wcielenie Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie odbywa się w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską #EUDiversityMonth. W ten sposób sygnatariusze Karty Różnorodności, która funkcjonuje już w 26 krajach UE, chcą wspólnie zwrócić uwagę na rolę budowania inkluzywnych społeczeństw i otwartego na różnorodność rynku pracy, co jest istotne zwłaszcza w kontekście odbudowy gospodarek po pandemii.

Szczegółowy program znajduje się na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth

***

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności

 

Comments

comments

88
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...