Mural i nowa kampania digital Oranżady Hellena stworzone przez LoveBrands Group

Informacja Prasowa - 10.07.2024
145

Mural: manifest marki

Agencja marketingu 360 LoveBrands Group kontynuuje współpracę z marką Oranżada Hellena w ramach kampanii #HELLENDŻ. Projekt obejmuje powstanie nowego efektownego muralu w Warszawie, a także działania influencer marketing, kampanię digital oraz content marketing. Działania opierają się na skierowanym do Polaków wyzwaniu „Chwalcie siebie!”.

Mural: manifest marki

Efektowny, kolorowy i z mocnym prospołecznym przekazem – taki jest nowy mural marki Oranżada Hellena przy ul. Bonifraterskiej 6 na Nowym Mieście w Warszawie. Mural #HELLENDŻ motywuje do refleksji  hasłem „Cudze chwalicie, a siebie?”. Tym samym marka zachęca Polaków do spojrzenia na siebie życzliwym okiem i docenienia tego, co czyni nas wybitnymi w codziennych sytuacjach, a mogą to być nawet drobne sukcesy.

Dodatkowo, mural kryje w sobie niespodziankę dla nocnych gości. Dzięki wykorzystaniu farb fluorescencyjnych, namalowane hasło zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia – po zmroku napis zmienia się i rzuca wyzwanie każdemu przechodniowi – „Chwalcie siebie!”.

„Dzięki temu, że mural w niestandardowy sposób przyciąga uwagę przechodniów, jest on skutecznym narzędziem służącym do kreowania świadomości marki. Mural przedstawia jej wartości, filozofię i charakter w sposób wizualny. Poprzez wykorzystanie odpowiednich brand assetów, budujemy rozpoznawalność  marki i kontynuujemy komunikację HELLENDŻU.” – mówi Ewelina Pawłowska, Head of LoveBrands Relations w LoveBrands Group.

Badania mówią: Polacy nie potrafią się chwalić

Koncepcja muralu opracowana została na podstawie insightów z badań opinii przeprowadzonych w 2023 roku i pogłębionych w 2024 roku przez LoveBrands Group we współpracy z SW Research. Wyniki tych badań pokazały, że Polacy nie doceniają swoich codziennych osiągnięć, a tym bardziej nie potrafią się za nie pochwalić. Tylko co co dziesiąty Polak (10,4%) kiedy jest z siebie dumny otwarcie mówi o swoich osiągnięciach oczekując, że inni to docenią. Co gorsze co trzeci Polak (32,1%) twierdzi, że chwalić się nie lub, ale po cichu liczy na to, że inni pochwalą go za osiągane sukcesy, czym sprawią mu przyjemność.

Marka Oranżada Hellena wspiera Polaków właśnie w tym aspekcie codziennego życia, ponieważ chwalenie się ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie. Chwalący się deklarują, że daje im to uczucie spełnienia i satysfakcji, a nawet, że dzięki temu zwiększa się ich poczucie własnej wartości. Wielu czuje się wtedy pewniej, a część wręcz ucieszyło się, że mogą być inspiracją dla innych.
„Oranżada Hellena to dumna polska marka, a nasz produkt to jeden z najlepiej sprzedających się w Polsce napój w swojej kategorii. Nie boimy się powiedzieć, że Oranżada wychodzi nam wybitnie – i nikt inny też nie powinien wstydzić się pochwalenia się swoimi sukcesami, nawet tymi najmniejszymi. I na tym właśnie polega #HELLENDŻ.” – mówi Aleksandra Prusiewicz, Junior Brand Manager w Oranżada Hellena.

Działania digital

W ramach kampanii zaplanowano także działania z influencerami, aktywację digital i content marketingową wspierającą komunikację o muralu. Na Instagramie i Tiktoku promowany jest materiał filmowy making of z powstania muralu, zrealizowany w niezwykle popularnym na tych platformach  formacie „satisfying content” (przelewanie farby, malowanie równych kształtów i linii itd.).

https://www.instagram.com/reel/C84WrYsIkTV/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Kampania digital opiera się także na content marketingu, tj. serii artykułów na popularnych warszawskich portalach: Waw4free, Metro Warszawa, Warszawa Nasze Miasto i TVN Warszawa. Artykuły te będą zachęcały mieszkańców i turystów do odwiedzenia nowego muralu przy ul. Bonifraterskiej 6 oraz do udziału w #HELLENDŻu i pochwaleniu siebie.

Influencer marketing – twórcy malują mural

W ramach tegorocznej kampanii poza regularną współpracą z twórcami, działania obejmują także promocję muralu przez trzech dużych infuencerów – Marcin Prokop, Kuba Wojewódzki i Kwolczii namalowali swój fragment muralu wspólnie z marką Oranżada Hellena.

Dodatkowo w kampanii weźmie także udział siedmiu innych top-influencerów, którzy podzielą się swoimi sukcesami i będą inspirować do chwalenia się swoimi osiągnięciami. Oranżada Hellena rozszerzyła swoją współpracę także o influencerów specjalizujących się w tematyce Warszawy – będą oni aktywnie zaangażowani w promocję muralu oraz dodatkowe inicjatywy, takie jak spacer po warszawskich muralach czy sonda uliczna.

 

Comments

comments

145
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...