#MundialDlaBogaczy – cykl reportaży Michała Kołodziejczyka

Informacja Prasowa - 24.04.2019
78

#MundialDlaBogaczy – cykl reportaży Michała Kołodziejczyka

Wirtualna Polska publikuje reportaże Michała Kołodziejczyka z Kataru. W cyklu #MundialDlaBogaczy redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty pokazuje kulisy przygotowań do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. To najnowsze informacje dotyczące budowy stadionów, futurystycznej wizji turnieju, ale również wnikliwe obserwacje, czym naprawdę żyje Katar.

Mundial za trzy lata będzie wydarzeniem wyjątkowym. Po raz pierwszy rozgrywany w tej części świata, po raz pierwszy w grudniu, a nie latem. Od wielu lat Katar, jako gospodarz turnieju, budzi zainteresowanie nie tylko kibiców piłkarskich. Michał Kołodziejczyk spędził w tym kraju tydzień, dokładnie obserwując przygotowania do mundialu, ale też przyglądając się codzienności i pasjom Katarczyków.

Największa impreza piłkarska świata odbędzie się w kraju, którego mieszkańcy bardziej pasjonują się wyścigami wielbłądów. Katar wymarzył sobie futbol i realizuje projekt turnieju przyszłości. Rozmach, z jakim powstaje cała infrastruktura: bo nie tylko stadiony, ale choćby także trzy linie metra i autostrady, robi wrażenie. Pisząc o tym wszystkim trzeba jednak pamiętać o podejrzeniach korupcyjnych przy przyznawaniu praw organizacji tego mundialu czy dramatycznych warunkach robotników zatrudnionych na budowach – mówi Michał Kołodziejczyk, autor cyklu i redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty.

Reportaże w ramach cyklu #MundialDlaBogaczy publikowane są przez cały tydzień na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w serwisie WP SportoweFakty. Będzie je można przeczytać również w WP Magazynie. Na niedzielę zaplanowano autorskie podsumowanie całego cyklu, czyli felieton Michała Kołodziejczyka.

Pierwsze dwa materiały dostępne są pod adresami https://bit.ly/2PuEaUD oraz  https://bit.ly/2KY3pQy

Comments

comments

78
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...