MTV świętuje swoje 40-lecie!

Informacja Prasowa - 11.08.2021
3

MTV świętuje swoje 40-lecie!

MTV świętuje swoje 40-lecie!

MTV, niekwestionowana ikona wśród globalnych stacji muzycznych, przez cały sierpień celebruje 40. rocznicę nadawania! W ciągu czterech dekad MTV zaskarbiło sobie sympatię rzeszy widzów na całym świecie – dziś to ponad 1,4 miliarda osób z ponad 180 krajów i 700 milionów użytkowników online. MTV to źródło rozrywki dla całych pokoleń fanów, furtka do wielkiej kariery dla początkujących artystów, silny głos wołający o szacunek i zmiany dla mniejszości społecznych. W trzech słowach – bijące serce popkultury.

MTV powstało 1 sierpnia 1981 roku w Nowym Jorku jako pierwsza na świecie telewizja muzyczna. Materiał otwierający nadawanie kanału – animowana wersja lądowania statku Apollo 11 na Księżycu – symbolizował odwagę w odkrywaniu świata i wiarę w niemożliwe, wartości wyznawane przez MTV do dziś. Pierwszym zaprezentowanym wideoklipem była z kolei piosenka o adekwatnym tytule „Video Killed the Radio Star” zespołu The Buggles. Stacja połączyła dźwięk i obraz w niespotykany dotychczas sposób, a w 1992 roku skierowała obiektywy kamer na swoich widzów i stworzyła pierwsze reality show. W przemyśle rozrywkowym dokonywała się rewolucja, a MTV nie zwalniało tempa. Powstawały kolejne kanały m.in. VH1, Comedy Central, CMT, TV Land i Logo. W 1987 roku wystartowało MTV Europe, które wyznaczyło początek pierwszego globalnego brandu młodzieżowego. W 2020 roku cały dorobek stacji zebrano w MTV Entertainment Group, która do jubileuszowych uroczystości dołącza również ze swoimi pierwszymi urodzinami.

Na historię MTV składa się nie tylko telewizja, lecz także słynne koncerty, takie jak cykl MTV Unplugged z udziałem ikon muzyki, nagrywany do dzisiaj na całym świecie. Ogromną popularnością cieszą się również gale rozdania nagród. Są to m.in.: MTV Video Music Awards, MTV Music Awards czy MTV Movie Awards.

Treści i narracja tworzone przez MTV pozwalają widzom uciec od rzeczywistości i odkrywać nieznane, dlatego symbolem stacji pozostała kultowa już statuetka Moon Person, wcześniej Moon Man. Z okazji sierpniowego jubileuszu Kehinde Wiley, amerykański artysta i autor portretu prezydenta Baracka Obamy, odświeżył jej wygląd. Figurę zaprezentowano na specjalnym evencie w kosmodromie NASA – Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Naturalnej wielkości astronautę trzymającego flagę MTV oplatają zielone liście oraz różowe i białe kwiaty.

MTV zmienia się z duchem czasu, nie boi się wyzwań i z zaciekawieniem spogląda w przyszłość. Od 40 lat dba o trzy filary, na których opiera się misja stacji. Po pierwsze wspiera młodzież i wierzy, że może ona zmienić świat. Po drugie pielęgnuje język, którym komunikuje się ze swoimi odbiorcami – język muzyki i telewizji. Po trzecie pozostaje otwarte na różnorodność we wszystkich jej wymiarach, zarówno w sztuce, jak i społeczeństwie.

 

Comments

comments

3
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...