Motorola razr z nagrodą Red Dot za przełomowy design

Informacja Prasowa - 15.04.2020
263

Motorola razr z nagrodą Red Dot za przełomowy design

Motorola razr z nagrodą Red Dot za przełomowy design

6 kwietnia 2020 nowa motorola razr zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot: „Best of the Best” — będącą najwyższym wyróżnieniem w kategorii wzornictwa produktów, zarezerwowaną dla innowacyjnych projektów o najbardziej przełomowym designie. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono ponad 6500 produktów z 60 krajów.

Motorola już na wczesnym etapie projektowania smartfonów kieruje się innowacyjnością oraz przykłada ogromną wagę do wzornictwa. Dzięki temu oferowane modele są w stanie zaspokajać potrzeby klientów, zaskakiwać ich oraz sprawiać radość z codziennego użytkowania. Innowacyjność dostrzeżemy w całej ofercie produktów marki. Jednak to właśnie motorola razr otrzymała najnowsze wyróżnienie Red Dot przyznane za wyjątkowy, składany smartfon.

Projektując razr, motorola zamierzała skonstruować jak najlepszy smartfon z technologią elastycznego wyświetlacza, który będzie spełniać istotną potrzebę konsumentów, czyli umożliwi jego wygodne noszenie nawet w kieszeni spodni czy niewielkiej torebce. Każda decyzja, podjęta w procesie rozwoju produktu, miała na celu stworzenie zaskakująco pięknego urządzenia o zupełnie niepowtarzalnej, ale w pełni praktycznej konstrukcji, która łączy kompaktowe rozmiary z odważnym wzornictwem. Dzięki temu razr stanowi ucieleśnienie wszystkich zasad przewodnich designu motoroli: prostoty, zaskoczenia i elegancji.

Nasz zespół projektujący razr postawił sobie za cel opracowanie innowacyjnego i doskonałego urządzenia, które podważyłoby status quo w dziedzinie wzornictwa współczesnych telefonów. Nowy razr w dużym stopniu nawiązuje do modelu, z którym tak wielu konsumentów czuje emocjonalną więź, co jest naprawdę wyjątkowe — uważa Ruben Castano, dyrektor ds. wzornictwa w Motorola Mobility.

22 czerwca 2020 razr stanie się eksponatem na wystawie „Kamienie milowe współczesnego wzornictwa” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen wraz ze wszystkimi nagrodzonymi produktami. 

*****

O nagrodzie Red Dot Design Award

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana w wyniku profesjonalnej oceny wzornictwa z uwzględnieniem różnorodności tej dziedziny. W związku z tym laureaci otrzymują ją w trzech dyscyplinach: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept. Red Dot Award to jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa, do którego zgłoszono ponad 18 000 produktów. Po raz pierwszy jury oceniające najlepsze wzornictwo zebrało się w 1955 roku. W latach 90. XX wieku dyrektor generalny Red Dot dr Peter Zec opracował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu prestiżowe wyróżnienie Red Dot jest pożądanym na całym świecie potwierdzeniem wyjątkowej jakości wzornictwa. Nagrodzone produkty są prezentowane w rocznych albumach, muzeach i w Internecie.

Comments

comments

263
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...