Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.

Informacja Prasowa - 07.03.2019
187

Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.

Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.

Morpol S.A. rozpoczął kilkutygodniowy proces zmiany nazwy na Mowi Poland S.A. Zarząd spółki zdecydował o zmianie nazwy usteckiego giganta przetwórstwa łososia w ślad za zmianą nazwy norweskiej spółki Marine Harvest, której częścią jest Morpol. Norweska firma od 1 stycznia 2019 r. operuje na całym świecie już pod nazwą Mowi.
John-Paul McGinley, członek zarządu Mowi Poland S.A.: – „W pierwszej połowie br. Mowi planuje wprowadzić na rynek nową markę o takiej samej nazwie, MOWI. Produkty pojawią się w pierwszej kolejności w Polsce. Biorąc pod uwagę plany rozwoju związane z MOWI, firma zdecydowała, że wprowadzenie nowej marki połączy ze zmianą nazwy całej organizacji”

Produkty MOWI będą wytwarzane w usteckiej fabryce Mowi Poland S.A. Dla zakładu oznacza to wydzielenie specjalnej strefy produkcyjnej oraz stworzenie zespołu w dziale produkcji, który będzie odpowiadał za produkty MOWI. Wprowadzenie marki premium do usteckiej fabryki to dla zakładu ogromny prestiż, ale i odpowiedzialność oraz nieustanne dbanie o wysokie standardy produkcji.

Dbałość o produkty zawsze była domeną firmy, jednak teraz idea „dbania” staje się centralnym punktem filozofii biznesu prowadzonego przez Mowi.

– Dla każdej firmy naturalną tendencją jest dbanie o produkty, klientów i konsumentów. Dla nas „care” oznacza o wiele więcej. Dbamy o nasze ryby na każdym etapie ich hodowli, a jako globalna firma czujemy także odpowiedzialność za stan naszej planety, dlatego realizujemy ideę Niebieskiej Rewolucji. Będąc dużym pracodawcą, chcemy dbać o pracowników, a jako członek lokalnej społeczności, być aktywnym partnerem dla podmiotów tworzących małe ojczyzny. Firma chciałaby, aby również pracownicy zaangażowali się w realizację idei dbałości, wyrażanej jako troska o produkty, swoich współpracowników i miejsce pracy – mówi Teis Knudsen, prezes zarządu Mowi Poland S.A.

Obecnie Mowi Poland S.A. zatrudnia ponad 4000 pracowników i produkuje w 7 zakładach produkcyjnych w 3 lokalizacjach – w Duninowie, Lęborku oraz Strzelinie. Ponadto w Gdańsku mieści się siedziba Mowi Central Europe – centrum zarządzające sprzedażą oraz dystrybucją produktów w szeregu krajów europejskich, jak np. Szwecja, Polska, Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria czy Włochy. W Gdańsku działa również, utworzone we wrześniu 2017 r., Centrum Wsparcia Biznesowego firmy zatrudniające ponad 120 wysokiej klasy specjalistów. Ustecki zakład Mowi Poland S.A. każdego dnia produkuje ok. 500 000 zdrowych i smacznych posiłków, które wysyła do klientów na czterech kontynentach.

Informacje dodatkowe

Mowi Poland S.A. powstało w Ustce w 1996 roku pod nazwą Morpol. W 2013 roku Morpol wszedł w skład grupy Marine Harvest – światowego potentata w branży akwakultury i jednego z największych na świecie dostawców owoców morza.

Dzisiaj Mowi (dawniej Marine Harvest) zatrudnia 13200 pracowników na farmach,w fabrykach i biurach sprzedaży w 25 krajach na całym świecie, m.in. w Norwegii, Szkocji, Chile, Kanadzie, Japonii, Tajwanie, USA, Szwecji, Włoszech i Polsce.

W 2017 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 3,7 miliarda euro. Mowi dostarcza zdrowe i smaczne łososie. Firma prowadzi działalność w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. Produkty Mowi można nabyć na ponad 80 rynkach na całym świecie.

Comments

comments

187
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...