Monika Tutak-Goll na czele wszystkich redakcji marki „Wysokie Obcasy” 

Informacja Prasowa - 29.11.2022
269

dziennikarka i redaktorka, związana z marką “Wysokie Obcasy” od ponad 12 lat. 

Monika Tutak-Goll na czele wszystkich redakcji marki „Wysokie Obcasy”

Redakcje “Wysokich Obcasów” – tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl oraz miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra” będą mieć nową naczelną. Od 1 grudnia 2022 r. będzie nią Monika Tutak-Goll. To dziennikarka i redaktorka, związana z marką “Wysokie Obcasy” od ponad 12 lat. 

Redakcja “Gazety Wyborczej” zdecydowała w listopadzie 2022 r. o powołaniu Moniki Tutak-Goll na stanowisko szefowej jej flagowej marki dla ambitnych, ciekawych świata czytelniczek – “Wysokich Obcasów”. Objęcie przez nią sterów wszystkich redakcji marki – tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl i miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra” nastąpi 1 grudnia br.

– Monika Tutak-Goll jest bardzo doświadczoną redaktorką, której pomysły i feministyczna wrażliwość stoją za wieloma sukcesami “Wysokich Obcasów” w ostatnich latach – wyjaśnia Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i szefowa Wyborcza.pl. – Zdecydowaliśmy się powierzyć Monice markę bardzo silną misyjnie i biznesowo, bo widzimy, że jest jej oddana całym sercem. Za wyborem Moniki stoją też jej cechy charakteru – to osoba, która szanuje ludzi i jest wierna wartościom bliskim całej “Wyborczej”. A przy tym zespół “Wysokich Obcasów” ceni Monikę i darzy ją zaufaniem – to dla mnie bardzo istotne kryterium przy wyborze nowej szefowej tej marki

– „Wysokie Obcasy” i „Wysokie Obcasy Extra” to wyjątkowa społeczność wiernych czytelniczek i czytelników oraz świetny zespół, złożony z wybitnych osobowości. Wyznajemy te same wartości, więc jestem przekonana, że mamy dobrą relację opartą na wzajemnym zaufaniu. Zrobię wszystko, by go nie zawieść  mówi Monika Tutak-Goll. – Od wielu lat tworzymy także Wysokieobcasy.pl – reagujący na wydarzenia, wiarygodny serwis, który porusza tematy, jakich nie podejmują inne media i dociera tam, gdzie nie dostają się inni. Chciałabym, by naszej redakcji nigdy nie zabrakło tej odwagi i niezależności.

Monika Tutak-Goll to dziennikarka i redaktorka od 12 lat związana z „Wysokimi Obcasami”. Od 8 jest ich wicenaczelną – pracowała kolejno z Agnieszką Jucewicz, Pauliną Reiter, Ewą Wieczorek i Aleksandrą Klich. To absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Szkoły Reportażu w Instytucie Reportażu. Od lat zajmuje się prawami kobiet w Polsce.

Autorka książki dla dzieci „O mamie, która połknęła budzik”, współautorka antologii „Walka jest kobietą” oraz autorka książki „To nie deszcz, to ludzie” – wywiadu z Haliną Birenbaum, polsko-izraelską poetką, pisarką, Superbohaterką „Wysokich Obcasów”. 

Poprzednia redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” – Aleksandra Klich zdecydowała się zakończyć współpracę z Agorą.

22.06.2021 Warszawa . Monika Tutak – Goll . Wysokie Obcasy .
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Comments

comments

269
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...