„Mój jest ten kawałek podłogi” w nowej wersji i z teledyskiem

Informacja Prasowa - 17.11.2016
79

Allegro z własną wersją utworu i teledysku "Mój jest ten kawałek podłogi", nawiązującą do Legend Polskich

Nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Bazyliszek”. Teledysk, podobnie jak poprzedni, opowiada historię jednego z bohaterów cyklu Legendy Polskie. Allegro i tym razem zaprosiło do współpracy młodych twórców, w tym Kordiana Kądzielę, który odpowiada za scenariusz i reżyserię teledysku.

Film „Operacja Bazyliszek” swoją premierę miał na początku listopada i szybko znalazł uznanie w oczach widzów. Po dwóch dniach emisji nowa produkcja Allegro miała na koncie już milion wyświetleń.

Zobacz też: Bazyliszek żyje! Allegro przedstawia kolejną polską legendę

Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazła się nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” w wykonaniu Andrzeja Donarskiego i Matheo. Po raz kolejny twórcy projektu Legendy Polskie postanowili swoją interpretację utworu przenieść też na ekran.

Podobnie jak w przypadku teledysku do „Alei Gwiazd”, w którym przedstawiliśmy historię Diablicy znanej z filmu Twardowsky, chcieliśmy widzom przybliżyć kolejną postać z Legend Polskich. Tym razem pokazujemy historię policjanta Eugeniusza Bardachy z „Operacji Bazyliszek”, z którym cofamy się do czasów jego dzieciństwa. Jak się okazuje, już wtedy mały Gienek miał zadatki na stróża prawa – mówi Anna Iller, Branded Content Manager w Allegro. – W każdej naszej produkcji staramy się opowiadać o nas samych i cechach, z których powinniśmy być dumni. W przypadku Gienka, w którego wciela się Olaf Lubaszenko, to m.in. siła, odwaga i sprawiedliwość – dodaje.

Allegro do projektu zaprosiło młodych twórców filmowych. Reżyserią teledysku do utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” zajął się Kordian Kądziela, reżyser i scenarzysta filmu „Szczękościsk”, który zdobył główną nagrodę w tegorocznym Konkursie Młodego Kina na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Zaproszenie do dołożenia swojej cegiełki do świata Legend Polskich Allegro jest dla mnie szczególne z dwóch względów. Po pierwsze śledzę i lubię filmy z tej serii i nie sądziłem że będę miał okazję kiedyś dorzucić coś od siebie do tego uniwersum, a po drugie cieszę się, że mogłem przemycić w scenariuszu wątki ze swojego dzieciństwa – mówi Kordian Kądziela.

Podobnie jak nasz bohater Gienek stworzyłem wraz z kolegami „policję podwórkową”. Niestety nie mieliśmy okazji do takiej spektakularnej interwencji jak Gienek w teledysku. Naszą jedyną rozwiązaną sprawą było odnalezienie właściciela zagubionych okularów. Po tym sukcesie „policja podwórkowa” została rozwiązana – dodaje.

fot. print screen YouTube/Allegro

fot. print screen YouTube/Allegro

Teledysk można już oglądać na legendy.pl i YouTube. Kolejny teledysk będzie związany z filmem „Jaga”, którego premiera już w grudniu.

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...