„Mistrzowie Kodowania” to największy polski projekt upowszechniający naukę programowania

Redakcja PR - 01.06.2016
262

Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy stawia na naukę kodowania już na etapie nauczania początkowego.

Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy stawia na naukę kodowania już na etapie nauczania początkowego. W ramach programu „Mistrzowie Kodowania”  placówka zostanie wyposażona w nowoczesne tablety wspierające mobilną edukację cyfrową.

„Mistrzowie Kodowania” to największy polski projekt upowszechniający naukę programowania na wszystkich etapach edukacji. Program posiada patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Ogromne wyróżnienie dla Nidzicy

Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy został wybrany spośród blisko 1300 szkół biorących udział w programie. Do tej rekordowej pod względem liczby uczestników edycji zakwalifikowało się ponad 100 000 uczniów i ponad 3 000 nauczycieli z całej Polski.

Postanowiliśmy docenić zaangażowanie nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy, ponieważ przystępując do programu od razu wprowadzili naukę kodowania do planu zajęć klas I-III. Uczestnicy włożyli również mnóstwo pracy w promowanie nauki kodowania w swojej szkole zarażając swoim entuzjazmem innych nauczycieli i wychowanków starszych klas – mówi Blanka Fijołek, odpowiadająca za program „Mistrzowie Kodowania” w Samsung Electronics Polska.

Nowoczesna nagroda dla szkoły

Dziś w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla placówki. Organizatorzy „Mistrzów Kodowania” osobiście przekazali uczestnikom programu kilkanaście nowoczesnych tabletów, dzięki którym uczniowie będą mogli m.in. korzystać z aplikacji edukacyjnych. Te nowoczesne urządzenia umożliwiają mobilną edukację cyfrową czyli prowadzenie szkolnych zajęć niezależnie od ich miejsca i tematyki. Jest to przykład podążania za nowymi trendami wyznaczanymi przez rozwijający się świat technologii.

Więcej informacji o programie znajdą Państwo na stronie internetowej: www.mistrzowiekodowania.pl

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

s-500-500

 

Comments

comments

262
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...