Milion euro w puli nagród pierwszego turnieju esportowego dla państw Grupy Wyszechradzkiej – V4 Future Sports Festival!

Informacja Prasowa - 12.01.2018
226

Milion euro w puli nagród pierwszego turnieju esportowego dla państw Grupy Wyszechradzkiej - V4 Future Sports Festival!

Czas na pierwsze, światowej klasy rozgrywki stworzone z myślą o esportowcach z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej! W ramach V4 Future Sports Festival zawodnicy z Polski, Węgier, Czech oraz Słowacji będą mogli rywalizować o milion euro w czterech konkurencjach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 i Clash Royale. Za organizację turnieju odpowiada Egymillióan a magyar esportért Egyesület, które współpracuje przy tej okazji z Hungarian Digital Welfare Programme. ESL Polska zajmie się przebiegiem kwalifikacji online.

– V4 Future Sports Festival będzie nie tylko pierwszym centrum esportowej społeczności na Węgrzech i w centralnej oraz zachodniej części Europy, ale także pozwoli ambitnym esprtowcom na dalszy rozwój – stwierdził na specjalnej konferencji prasowej Balázs Biró, przewodniczący Egymillióan a magyar esportért Egyesület.

W ramach tej inicjatywy zaplanowano turnieje w sporty tradycyjne, jak i tzw. „sporty przyszłości”. Można się zatem spodziewać chociażby pokazów dronów oraz meczów piłki nożnej rozgrywanych przez roboty.

Bardzo ważnym elementem V4 Future Sports Festival będą zmagania dla esportowców z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej, za organizację których odpowiadać będzie ESL. Łączna pula nagród to aż 1 000 000 euro (500 000 euro w CS:GO, 300 000 euro w LoL-u, po 100 000 euro w FIFA 18 i Clash Royale). Najlepsi zawodnicy z kwalifikacji online odbywających się w Polsce, Słowacji, Czechach i na Węgrzech spotkają się 23-25 marca 2018 roku w Budapeszcie, by wyłonić mistrzów pierwszej edycji V4.

– Esport w naszym kraju, podobnie jak na całym świecie, rozwija się w bardzo szybkim tempie – przyznał na konferencji prasowej Tamás Deutsch, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za Digital Welfare Programme. – W przypadku Digital Welfare Programme 2.0 (DJP 2.0) bazujemy na sukcesach, tradycjach i zasobach intelektualnych sportów tradycyjnych, jak i innowacji. Z jednej strony rozmawiamy o stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w węgierskim sporcie, a z drugiej zależy nam na rozwoju powstających w naszym kraju rozwiązań i aplikacji, by te mogły być wykorzystywane również poza granicami Węgier.

Twarzą esportowej części V4 Future Sports Festival został László Cseh, jeden z najlepszych pływaków w historii Węgier. Cseh w swojej karierze zdobył m.in. srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz tytuły mistrza świata i Europy. Jak twierdzi, sporty elektroniczne i tradycyjne doskonale się uzupełniają. Sam otwarcie mówi również o tym, że jest wielkim fanem gamingu – Granie w gry pomaga mi się zrelaksować i skoncentrować. Sprawia, że szybciej się regeneruję po dniu pełnym treningów. Więcej informacji na temat V4 Future Sports Festival możecie znaleźć na oficjalnej stronie.

Comments

comments

226
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...