Microsoft Build Tour: Eksperci Microsoft przepowiadają technologiczną przyszłość

Informacja Prasowa - 14.06.2017
161

Microsoft Build Tour: Eksperci Microsoft przepowiadają technologiczną przyszłość

Rozwiązania chmurowe oraz integracja rozwiązań Open Source z chmurą będą jednymi z głównych zagadnień zbliżającego się Microsoft Build Tour, które odbędzie się w Warszawie. Już teraz zapytaliśmy dwójkę prelegentów tego wydarzenia, o to jak ich zdaniem cloud i integracja rozwiązań open source z Microsoft Azure wyglądać będą w perspektywie kilku lat.

W ciągu ostatnich kilku lat Microsoft wyraźnie zmienił swoje podejście do oprogramowania Open Source. Inicjatywy takie jak Vorlon.js to nie tylko wizja przyszłości, ale coś co dzieje się tu i teraz. Coraz częściej w rozwiązaniach Microsoft, takich jak np. witryna Xbox, wykorzystywany jest oparty na opensource’owym frameworku Babylon.js. Wpieranie przez Microsoft .NET Foundation oraz rozwój PostgresSQL i MySQL na Azure to kolejne dobre przykłady otwarcia na OSS. Open Source jest coraz częściej zintegrowaną częścią każdej firmy zajmującej się oprogramowaniem i w naszym przypadku nie jest inaczej – komentuje Etienne Margraff, Senior Developer Engineer w Microsoft

Chmura i sztuczna inteligencja podstawą biznesu

Dziś wiele firm korzysta z chmurowych rozwiązań hybrydowych, co oznacza, że w korzysta z części usług w modelu cloud, a części w klasycznym trybie stacjonarnym. Myślę, że ten trend będzie kontynuowany a coraz więcej przedsiębiorstw zdecyduje się na większe wykorzystanie rozwiązań chmurowych ze względu na wygodę i kwestie ekonomiczne. Zauważamy również, że firmy decydują się na implementacje innowacyjnych usług takich jak serverless computing, która polega na opracowaniu swojego kodu i skonfigurowaniu go tak aby działał w chmurze w odpowiedzi na wskazany czynnik. Coraz bardziej popularne będą również rozwiązania AI, takie jak Microsoft Cognitive Service, dające możliwość rozpoznawania języka naturalnego, emocji i obrazów, wyszukiwania potrzebnych informacji oraz wiele więcej – odpowiada Andy Wigley, Developer Evangelist w Microsoft DX.

Konferencja organizowana w ramach Build Tour 2017 odbędzie się dniach 19 – 20 czerwca, w warszawskiej Hali Miejskich Zakładów Autobusowych. Podczas tegorocznej edycji spotkania przedstawiciele Microsoft opowiedzą o najważniejszych informacjach przedstawionych wcześniej podczas Microsoft Build 2017 w Seattle. Wśród poruszanych tematów pojawią się m.in.:

  • Wykorzystanie funkcji Windows 10 w tradycyjnych aplikacjach Win32;
  • Tworzenie cross-platformowych aplikacji z wykorzystaniem technologii web, .NET i Xamarin;
  • Informacje na temat tworzenia aplikacji bez-serwerowych z wykorzystaniem chmury Microsoft Azure;
  • Nowości związane z Universal Windows Platform i Sklepem Windows;
  • Wskazówki jak opakować istniejące aplikacje w kontenery i uruchomić je w Microsoft Azure;
  • Nowości ze świata sztucznej inteligencji i botów.

Ponadto na gości konferencji czeka strefa experience, w ramach której będzie można przetestować najnowsze urządzenia obsługujące mixed reality, czyli HoloLens, a także – po raz pierwszy w Polsce – urządzenia partnerów firmy Microsoft.

 

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...