Michał Sobiło uruchamia Icon Strategies

Informacja Prasowa - 10.04.2019
182

Michał Sobiło uruchamia Icon Strategies

Michał Sobiło uruchamia Icon Strategies

W Katowicach rozpoczęła działalność Icon Strategies, firma doradcza w zakresie zarządzania reputacją. Jej założycielem jest Michał Sobiło, dotychczas doradca PR i członek rady nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

Większa część działalności firmy będzie zogniskowana wokół usług budowania strategii public relations i doradztwa strategicznego w kluczowych obszarach public relations, w zakresie działań komunikacyjnych w Polsce oraz za granicą. W przypadku wybranych projektów zespół Icon Strategies będzie również odpowiedzialny za ich realizację. – Mamy nadzieję ściśle współpracować z członkami zarządów firm i szefami public relations budując strategie PR, analizując dotychczasowe działania komunikacyjne zarządzanych przez te osoby organizacji, wspólnie je optymalizując i asystując wewnętrznym zespołom PR przy wprowadzaniu wypracowanych rekomendacji w życie – mówi Michał Sobiło, założyciel i dyrektor zarządzający Icon Strategies. – Prócz doradztwa, w wybranych przypadkach, będziemy również anagżować się w realizację działań komunikacyjnych proponowanych w toku współpracy – dodaje Michał Sobiło.

Oferta Icon Strategies obejmuje zarządzanie sytuacją kryzysową, komunikację korporacyjną i produktową, komunikację w internecie oraz employer branding. Firma świadczy również usługi w zakresie kształtowania wizerunku menedżerów wyższego szczebla, a w ramach uslugi Akademia Ikon proponuje szkolenia m.in. z zakresu przygotowywania strategii public relations, zarządzania sytuacją kryzysową, czy kształtowania wizerunku własnego.

Dotychczas Icon Strategies była odpowiedzialna za opracowanie strategii komunikacji w Polsce i na świecie dla ICB Pharma, jednej z najbardziej innowacyjnych polskich firm chemicznych oferujących swoje produkty i rozwiązania na większości kontynentów. Wprowadziła też na rynek m.in. GustGust.com, platformę sprzedażową skupiającą najbardziej obiecujących i tych docenionych już na świecie polskich designerów.

Do 2020 roku Icon Strategies będzie odpowiadać za realizację trzyletniego programu podnoszenia kompetencji komunikacyjno-analitycznych studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Michał Sobiło, założyciel Icon Strategies, przez ostatnie dwa lata był doradcą public relations. Wcześniej, przez 15 lat, związany był z agencją Imago Public Relations, gdzie sprawował m.in. funkcje account director i dyrektora ds. rozwoju.

Od 2002 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, w obecnej kadencji zasiada w radzie nadzorczej Stowarzyszenia.

Comments

comments

182
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...