Michał Boni zorganizował w europarlamencie debatę na temat dezinformacji

Informacja Prasowa - 08.03.2017
143

Michał Boni o dezinformacji i edukacji medialnej

W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat zalewu fałszywych informacji w mediach. Polski europoseł Michał Boni zaapelował o zwiększenie uwagi na dezinformacyjny charakter mediów społecznościowych, ze szczególnym uwzględnieniem zakamuflowanych działań Rosji.  

Debata zorganizowana przez europarlamentarzystę Michała Boniego dotyczyła coraz szerszego zjawiska dezinformacji w mediach społecznościowych i ich wpływu na sytuację geopolityczną. W czasie dyskusji podniesiono postulat, by informacje z social mediów traktować identycznie jak te podawane w klasycznych mediach masowych – prasie, radiu i telewizji. Szczególny nacisk należy wywierać na koncerny technologiczne takie jak Google czy Facebook, by zaczęły weryfikować informacje i ostrzegać użytkowników przed tymi potencjalnie fałszywymi. Michał Boni zastrzegł jednak, by nie podejmować prób cenzury internetu.

Europoseł podkreślił, że już dzieci powinny być edukowane w zakresie bezpiecznego korzystania z mediów. Zaznaczył, że istotna jest wiedza, jak działa manipulacja, jak odróżniać prawdę od fałszu i weryfikować komunikaty.

Na naszych łamach wielokrotnie poruszaliśmy tematy związane z dezinformacją. Zapraszamy zwłaszcza do lektury analiz Centrum Strategicznego NATO nt. dezinformacyjnych działań naszego wschodniego sąsiada oraz mechaniki wojny hybrydowej.

Źródło: Wyborcza.pl 

Zobacz: 

Wojna informacyjna Rosji w XXI wieku

(Dez)informacja: spreparować, wypuścić, rozpowszechnić. Raport z Munich Security Conference 2017

Jak działa rosyjska propaganda o Ukrainie i Unii Europejskiej – cz. 3

Jak działa rosyjska propaganda o Ukrainie cz. 2

Jak działa rosyjska propaganda o Ukrainie – cz. 1

 

Comments

comments

143
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...