Medme.pl nagrodzone za najlepszą kampanię SEO na SemKRK Awards

Informacja Prasowa - 18.07.2019
30

Medme.pl nagrodzone za najlepszą kampanię SEO na SemKRK Awards

Portal medme.pl, poświęcony tematyce zdrowia i zdrowego stylu życia z 1 miejscem na SEMKRK Awards w kategorii „Najlepsza kampania SEO”. Serwis w ciągu roku ponad dwukrotnie zwiększył liczbę unikalnych użytkowników osiągając w czerwcu wynik 3,7 mln UU. Tym samym medme.pl zajęło 7 miejsce w raporcie PBI Gemius w kat. Zdrowie i medycyna.

„SEMKRK Awards” to narody dedykowane branży SEO oraz SEM. Przyznawane są co roku w trzech kategoriach. W kategorii najlepsza kampania SEO–  zwyciężyła agencja Whites i projekt medme.pl. – „Konsekwentna strategia i model współpracy oparty o partnerstwo – dwa filary sukcesu SEO”. Najlepsza kampania Google Ads– wygrana dla AdPeak i Pracuj – „Big Data, skrypty i automatyzacja, czyli zacznij to robić, zamiast wciąż tylko o tym opowiadać”, a najlepsza kampania dla e-commerce– pierwsze miejsce dla PromoTraffic #GrowWithUs – „Ekspansja 22 rynków dopasowana strategia, automatyzacja działań i Machine Learning”.

– Doceniona przez jury strategia SEO prowadzona w serwisie MedMe.pl pozwoliła na osiągnięcie wzrostu ruchu organicznego o około 1400 proc. w ciągu 3 lat. Czynnikami sukcesu był partnerski model współpracy, kompleksowe długoterminowe działania i konsekwentna polityka redakcyjna – mówi Magdalena Stocka, SEO Team Leader w Agencji Whites, opiekunka serwisu Medme.pl.

W jaki sposób Medme.pl osiągnęło takie wyniki?

Przede wszystkim przeprowadzony został szczegółowy audyt techniczno-semantyczny, redakcja serwisu została odpowiednio przeszkolona z zasad SEO, a także przygotowano odpowiednią tzw. mapę strony.

– Rozwój Medme.pl w dużej mierze polegał na konsekwentnej polityce redakcyjnej, a także monitorowaniu efektywności i regularnym wdrażaniu kolejnych usprawnień. Każdy artykuł znajdujący się w serwisie jest oparty o zasady SEO. To proces długofalowy, który przekłada się na ciągły wzrost widoczności – komentuje Joanna Barczykowska-Tchorzewska, redaktor naczelna Medme.pl, wiceprezes Pharma Partner Sp. z o.o.

*Medme.pl to dynamicznie rozwijający się serwis internetowy w sektorze healthcare, należący do Pelion HG. Misją portalu jest edukowanie Czytelników i dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia i medycyny. W czerwcu 2019 serwis osiągnął wynik – prawie 6 milionów odsłon i 3,7 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie. W medme.pl znajduje się ponad 6 tys. artykułów z kategorii: zdrowie, uroda, sport, odżywianie oraz badania.

 

Magdalena Stocka – SEO Team Leader i Andrzej Boratynski – analityk portalu medme

 

Comments

comments

30
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...