Mazurek społecznym rzecznikiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego

Redakcja PR - 12.09.2018
22

Mazurek społecznym rzecznikiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego

Dziennikarz i felietonista Robert Mazurek, prowadzący „Poranną rozmowę RMF FM” został społecznym rzecznikiem największego towarzystwa naukowego onkologów w Polsce.  Nowy rzecznik ma pomóc Polskiemu Towarzystwu Onkologicznemu w kreowaniu i realizacji kampanii społecznych.

Moim marzeniem było, aby promocją i komunikacyjnym wsparciem polskiej onkologii zajął się ktoś, kto łączy w sobie wiedzę, pasję i komu nie jest wszystko jedno. Ktoś, kto na nasze działania i pomysły potrafi spojrzeć z zewnątrz i krytycznie. Jeśli dodamy do tego doświadczenie dziennikarskie, to nie muszę wyjaśniać, dlaczego poprosiłem o to Roberta Mazurka – wyjaśnia przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego dr hab. Adam Maciejczyk. – Na szczęcie nie zastanawiał się długo – dodaje Maciejczyk.

Mazurek będzie pełnił swą funkcję społecznie, nie rezygnując ze swej aktywności dziennikarskiej. – Jeśli naprawdę mógłbym się w czymkolwiek  przydać, to byłoby wspaniale. To propozycja, której po prostu nie można odrzucić – przekonuje dziennikarz. – Jak pewnie wielu mam w najbliższej rodzinie doświadczenia z onkologią i spróbuję spojrzeć na działania PTO oczyma pacjenta.

Robert Mazurek ma 47 lat i od ponad ćwierć wieku zajmuje się dziennikarstwem. Pracował w wielu tytułach prasowych (m.in. „Życie”, „Wprost”, „Dziennik”, „Rzeczpospolita”), prowadził talk show w TVP 1, obecnie prócz porannych rozmów w RMF publikuje wywiady w magazynie „Dziennika Gazety Prawnej”. Ponadto hobbystycznie pisze felietony o winach i wykłada dziennikarstwo.

Comments

comments

22
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...