Masz w domu niepotrzebne rzeczy? Przynieś je do „Przestrzeni Pełnej Dobra”

Informacja Prasowa - 16.05.2019
114

Masz w domu niepotrzebne rzeczy? Przynieś je do „Przestrzeni Pełnej Dobra”

Każdy z nas ma w domu rzeczy, których nie używa. Po co chować je po kątach, skoro mogą się przydać innym? W Krakowie otwarto dziś „Przestrzeń Pełną Dobra”. Od 16 do 19 maja można tu przynosić przedmioty, które nie są nam potrzebne, aby mogły służyć innym.

Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety – przekonują pracownicy IKEA Kraków, która jest inicjatorem akcji. Sami też wyposażyli „przestrzeń” kilkudziesięcioma przedmiotami z własnych domów.

„Przestrzeń Pełna Dobra” powstała dzięki współpracy IKEA Kraków z Forum Wydarzeń. Funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00 – 21:00 w Małym Hallu Forum Wydarzeń (ul. Marii Konopnickiej 28), do którego można wejść bezpośrednio od strony parkingów lub przez Forum Przestrzenie.

W akcję może włączyć się każdy, przynosząc drobne przedmioty codziennego użytku, którym chce znaleźć nowy dom. Każdy może też może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje.

Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni”– podpowiada Sabina Patryas, Koordynator ds Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Kraków. – Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – dodaje Sabina Patryas.

„Przestrzeń Pełna Dobra” w całości urządzona została meblami, które również dostały drugie życie. Pochodzą one bowiem z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA. Po zakończeniu akcji – podobnie jak przedmioty, które nie znalazły nowego domu – trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Comments

comments

114
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...