“Masz aparat, jesteś twórcą”- Kampania na 10-lecie Akademii Nikona

Informacja Prasowa - 18.07.2019
199

“Masz aparat, jesteś twórcą” - Kampania na 10-lecie Akademii Nikona

Akademia Nikona celebruje 10-lecie działalności, angażującdo współpracy znanych fotografów, influencerów, a także uczestników swoich szkoleń. W jubileuszowej kampanii online pokazuje, że ostatnia dekada zmieniła w fotografii niemal wszystko.

Akademia Nikona od 2009 roku organizuje kursy i warsztaty, w których udział wzięło już ponad 15 000 uczestników. Działa w ramach międzynarodowej sieci szkół fotograficznych Nikon School. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych fotografów pozwalają zdobywać wiedzę o fotografii i doskonalić się w obsłudze sprzętu. 

Akademia Nikona od początku udowadnia, że fotografowanie może stać się początkiem nowej drogi – nowym doświadczeniem, hobby czy nawet pracą. Właśnie ruszyła kampania podsumowująca ostatnie 10 lat działalności Akademii pt. „Masz aparat, jesteś twórcą”. Jej osią jest cykl „Dziesięciolecie Twórców”. Z grona dotychczasowych uczestników szkoleń zaproszono do współpracy tych, którzy najbardziej rozwinęli swoje umiejętności, a pasję do fotografii często przekształcili w zawód. Poznamy ich historie i dowiemy się, jak udział w Akademii Nikona zmienił ich (nie tylko zawodowe) życie. Historie będą prezentowane na dedykowanej stronie www.akademianikona.pl/landingi/10latoraz w kanałach społecznościowych Akademii.

 Ostatnia dekada zmieniła w fotografii niemal wszystko. Wraz z rozwojem internetu i mediów społecznościowych robienie zdjęć stało się jednym z najbardziej dostępnych sposobów wyrażania siebie– komentuje Katarzyna Romaniuk, Manager Projektu Akademia Nikona. – Jednak podobnie jak 10 lat temu, tak i dziś, ważne są umiejętności. Dlatego nasze kursy i warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób będących na samym początku drogi, jak i dla profesjonalistów, chcących przetestować zaawansowany sprzęt, rozwinąć się w nowej dla siebie dziedzinie czy podpatrzeć innych twórców przy pracy – dodaje.

 Z okazji 10-lecia Akademia Nikona zaprasza także na cykl otwartych spotkań z fotografami – offline i online.Bezpłatne warsztaty odbędą się m.in. podczas Volvo Gdynia Sailing Days w dniach 1-3 sierpnia oraz w ramach Foto Art Festival w Bielsku Białej 19 października. 

 Dodatkowo na fanpage’u Akademii Nikona na Facebooku zaplanowano spotkania live. Wezmą w nich udział znani fotografowie, m.in. Paweł Chara, który opowie o podróżowaniu jako sposobie na życie czy Paweł Duma, który zdradzi kulisy pracy w Akademii Nikona.

 Akademia Nikona zaangażowała do współpracy również influencerów. Już 24 lipca, podczas transmisji live na Facebooku, Kinga Błaszczyk-Wójcicka, autorka bloga Green Morning,opowie o kompozycji – na talerzu i w fotografii. Natomiast po wakacjach do grona wykładowców Akademii Nikona dołączy blogerka i instagramerka Kasia Będzińska (@minimaliving). Podczas zajęć z fotografii instagramowej opowie, jak tworzyć zdjęcia na potrzeby social mediów (tzw. flatlays), zdradzi, jak przygotować wnętrze do sesji zdjęciowej oraz jak zaprezentować na zdjęciu promowany produkt.

Projekt “Dziesięciolecie Twórców” i harmonogram wydarzeń offline i online dostępne są na stronie www.akademianikona.pl/landingi/10lat/ 

 

Comments

comments

199
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...