„Maseczki do kontroli” – specjalna akcja „Gazety Wyborczej” w 20 polskich miastach   

Informacja Prasowa - 16.10.2020
90

„Maseczki do kontroli” – specjalna akcja „Gazety Wyborczej” w 20 polskich miastach   

„Maseczki do kontroli” – specjalna akcja „Gazety Wyborczej” w 20 polskich miastach 

 W piątek, 16 października br. reporterzy lokalnych redakcji „Gazety Wyborczej” sprawdzali, jak mieszkańcy 20 polskich miast stosują się do przestrzegania nakazu zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Wyniki testu pojawią się już dzisiaj w serwisach lokalnych oraz stronie głównej Wyborcza.pl. Więcej na ten temat będzie można przeczytać natomiast w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” wraz z rozmową z psycholożką o tym, dlaczego nie lubimy nosić maseczek, oraz zestawem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie noszenia osłon na nos i usta.  

Z dnia na dzień rośnie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. Jednym z działań, które ma powstrzymać rozwój pandemii, jest nakaz zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczek bądź przyłbic. Równocześnie coraz głośniejsze stają się ruchy anty-covidowe, które zachęcają do tego, by maseczek nie zakładać.

W piątek, 16 października br. w godz. 7:30 – 8:15 przy ruchliwych ulicach w centrach 20 polskich miast – m.in. Białegostoku, Krakowa, Gdańska czy Lublina – reporterzy lokalnych redakcji „Gazety Wyborczej” sprawdzali, jak Polacy przestrzegają nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz pytali przechodniów, dlaczego stosują się – lub nie – do zasady zasłaniania nosa i ust.

Wyniki sondy wraz ze zdjęciami dokumentującymi akcję pojawią się tego samego dnia po godz. 12:00 w serwisach lokalnych Wyborcza.pl, natomiast o godz. 14:00 na głównej stronie serwisu opublikowany zostanie „maseczkowy” ranking miast ilustrowany danymi.

Podsumowanie specjalnej akcji „Gazety Wyborczej” „Maseczki do kontroli” ukaże się w sobotę, 17 października na łamach tradycyjnego wydania dziennika. Dodatkowo w weekendowym numerze „Wyborczej” czytelnicy znajdą rozmowę z psycholożką o tym, dlaczego jednak nie lubimy maseczek. Redakcja przedstawi też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z koniecznością noszenia osłon na nos i usta.

Pełna lista miast, na ulicach których odbędzie się akcja: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Comments

comments

90
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...