Maria Rosa została laureatką w prestiżowym konkursie CMO AWARDS 2021
Maria Rosa została laureatką w prestiżowym konkursie CMO AWARDS 2021. Dyrektorka marketingu online ERGO Hestii, otrzymała nagrodę w kategorii Brand Guardian. Nagroda jest wyrazem uznania dla strategii komunikacji tworzonej przez ubezpieczyciela razem z polskimi artystami.
„Strategia marketingowa i nowa Identyfikacja wizualna ERGO Hestii nawiązuje do wieloletniej tradycji naszej firmy, w ramach której poprzez różne działania CSR wspieramy polskich artystów. To właśnie ich prace zainspirowały nas do stworzenia kreacji, które wykorzystujemy w działaniach marketingowych. Uznanie ze strony ekspertów rynkowych jest dla nas potwierdzeniem, że obrany kierunek komunikacji jest nie tylko efektywny, ale też wykracza poza standardy rynkowe” – mówi Maria Rosa, dyrektor marketingu online ERGO Hestii.
CMO AWARDS to cykliczna, coroczna nagroda, w ramach której dyrektorzy marketingu (CMO) wyróżniają ze swojego grona koleżanki i kolegów marketerów, którzy wdrożyli, lub zainicjowali najlepsze projekty transformacyjne, wzmacniające rolę marketingu jako kontrybutora wzrostu biznesu. W CMO Awards mogą uczestniczyć wszyscy CMOsi szefowie marketingu reprezentujący firmy działające na polskim rynku. Wyróżnikiem konkursu jest mechanizm „peer to peer” – to sami dyrektorzy marketingu zgłaszają się oraz swoje osiągnięcia, a następnie środowisko, CMO-si nagradzają (głosując) te koleżanki i kolegów, których działania wyróżniły się w minionym roku. Każdy CMO głosuje tylko raz, klasyfikacja prowadzona jest w sześciu kategoriach, przyznawane jest też Grand Prix. Przedstawiciele Partnerów Merytorycznych zasiedli w Radzie Ekspertów konkursu. Zadaniem Rady Ekspertów było zadbanie, żeby zgłoszenia wypełniały założenia CMO Awards. Zadaniem Rady Ekspertów nie był wybór najlepszych zgłoszeń ani ich ocena.
Strategia komunikacji ERGO Hestii to koncepcja bazująca na zdjęciach wykonanych przez polskich artystów fotografików. W kreacjach wizerunkowych i produktowych ubezpieczyciela można zobaczyć dzieła m.in. takich artystów jak Aleksander Małachowski, Rajmund Barnaś, Wojciech Radwański, Witold Ziomek czy Paweł Magnus. Koncepcja kreatywna ERGO Hestii została oparta o artystyczne i zarazem rzadko spotykane w marketingu online formaty, których celem jest nie tylko promocja marki i oferowanych przez ERGO Hestię produktów, ale też intrygowanie i angażowanie internautów podobnie jak robią to dzieła sztuki. Kreacje wykorzystywane w ramach nowej linii komunikacji opracował zespół marketingu online ERGO Hestii razem z agencją Accenture. Kreacje ERGO Hestii wykorzystują dzieła różnych polskich twórców. W komunikacji zamiast powszechnie stosowanych grafik pojawią się m.in. artystyczne fotografie.
Nowa strategia komunikacji jest zgodna z wartościami marki oraz jest kolejnym przejawem wysokiej odpowiedzialności społecznej. Promocja polskich twórców i twórczyń to również kontynuacja wieloletniej tradycji wsparcia utalentowanych artystów poprzez konkursy takie jak np. Artystyczna Podróż Hestii. Promocja polskich twórców i twórczyń to również kontynuacja wieloletniego programu wsparcia utalentowanych artystów poprzez konkursy takie jak np. Artystyczna Podróż Hestii, dzięki którym laureaci mają szanse na rezydencje w największych ośrodkach artystycznych na świecie.
W ubiegłym roku ERGO Hestia czasowo udostępniła kolekcję obrazów XVII-wiecznych mistrzów malarstwa holenderskiego i flamandzkiego Muzeum Narodowemu w Warszawie. Od 2021 roku Fundacja Artystyczna Podroż Hestii prowadzi także konkurs Literacka Podróż Hestii dla autorów i autorek klasycznych form literackich, wydanych w Polsce i tworzonych w języku polskim, przeznaczonych dla młodego czytelnika.