Marcin Rybak w zespole „Wyborczej Wrocław”

Informacja Prasowa - 02.06.2021
70

Marcin Rybak w zespole "Wyborczej Wrocław"

Marcin Rybak w zespole „Wyborczej Wrocław”

W sierpniu 2021 r. do wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej” dołączy Marcin Rybak. To znany dziennikarz śledczy z Wrocławia, który powróci do zespołu „Wyborczej” i zajmie się lokalnymi sprawami oraz śledztwami. 
– Marcin Rybak w ostatnich latach był najlepszym śledczym nie tylko wrocławskiej redakcji Polska Press. Cieszymy się, że znów będzie pracował w naszym zespole i publikował na łamach „Gazety Wyborczej” – komentuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych.
Marcin Rybak to wrocławski dziennikarz i redaktor, od wczesnych lat zaangażowany w tworzenie mediów i pisanie artykułów.

Do zespołu „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu dołączył w 1990 r. Zanim zajął się dziennikarstwem śledczym, pisał m.in. o wyższych uczelniach, gospodarce, a nawet rolnictwie. Znany z publikowania na łamach „Wyborczej” materiałów o pierwszej aferze hazardowej i korupcji we wrocławskich organach ścigania.
Od 2007 do 2021 r. związany z „Gazetą Wrocławską”. Za teksty ukazujące się na jej łamach uzyskał dwie nominacje do nagród Grand Press – za „listę meczów ustawionych” – o futbolowej korupcji oraz za wspólny materiał z Mirą Suchodolską z „Dziennika Gazety Prawnej” o policjancie, który udawał prawnika i mamił ofiary piramidy finansowej Amber Gold. Nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa za serię materiałów o seksaferze, a także do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej za materiał przygotowany wspólnie z „Superwizjerem” TVN o szajce sutenerów.
Wrocławską redakcją „Wyborczej” kieruje jako jej naczelny Leszek Frelich. Dziennikarze i redaktorzy z Wrocławia przygotowują m.in. publikacje do „Tygodnika Wrocław”, ukazującego się co piątek z „Gazetą Wyborczą” oraz tworzą serwis Wroclaw.wyborcza.pl. Od początku kwietnia br. wspierają też pierwszy z uruchomionych w tym roku nowych serwisów Wyborcza.pl – Walbrzych.wyborcza.pl.

01.06.2021 Wroclaw , Marcin Rybak . Dzienikarz .
Fot . Krzysztof Cwik / Agencja Gazeta

Comments

comments

70
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...