Marcin Kowalczyk nowym prezesem ComPress SA

Redakcja PR - 21.07.2017
209

Marcin Kowalczyk nowym prezesem ComPress SA

Od 20 lipca Marcin Kowalczyk jest prezesem zarządu ComPress SA. Na stanowisku zastąpił Piotra Łyska, który od czerwca b.r. zarządza spółką e-Kiosk SA, a także jest członkiem zarządu Gremi Media SA, odpowiadającym za dalszy rozwój i wdrożenie strategii Grupy jako spółki holdingowej.

21.04.2016 Warszawa - Katarzyna Janowska

Nominacja Marcina Kowalczyka związana jest ze strategicznym wzmocnieniem cyfrowych kompetencji agencji ComPress. Wiedza i doświadczenie, które nowy prezes nabył podczas zarządzania dotychczasowymi projektami, m.in. e-Kioskiem, Kariera.pl i cyfryzacją Gremi Media SA – wydawcy „Rzeczpospolitej” – mają skutecznie wesprzeć rozwój spółki w tym obszarze.

ComPress jest jedną z najbardziej doświadczonych agencji doradztwa komunikacyjnego. Jej aktywność obejmuje zarówno konsulting strategiczny, jak i realizację konkretnych projektów opartych o komunikację z mediami, działania digitalowe oraz produkcję kontentu. Także, a może przede wszystkim, kontentu cyfrowego – tłumaczy Marcin Kowalczyk, prezes zarządu ComPress SA. – Dziś, gdy platformy internetowe, a w szczególności społecznościowe, stały się powszechnymi narzędziami komunikacji, ten kierunek rozwoju spółki wydaje się najbardziej właściwym – dodaje Kowalczyk.

Tak nakreślony kurs biznesowy ComPress wpisuje się także w trend pozwalający organizacjom komunikować się bezpośrednio z grupami docelowymi, które za pośrednictwem social media i innych kanałów cyfrowych mają coraz większy, aktywny udział w procesach produkcji i dystrybucji przekazów medialnych.

Marcin Kowalczyk poprzednio był prezesem zarządu spółki e-Kiosk SA, z którą związany był od 2013 roku. W jej ramach stworzył m.in. agencję content marketingu eContentLAB. Od 2016 roku jest również wiceprezesem spółki Kariera.pl oraz jako dyrektor generalny ds. komercyjnych odpowiada za wszystkie działy sprzedaży w Gremi Media SA, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej”, z którą związany jest od 2007 roku. W wydawnictwie przez ostatnie trzy lata jako group head of digital odpowiadał za cyfrową transformację grupy, cyfrowe przychody i sprzedaż treści.

Zarząd ComPress SA jest obecnie dwuosobowy – w jego skład wchodzi Marcin Kowalczyk, prezes oraz Agata Wiśniewska-Zaleska, wiceprezes spółki.

Comments

comments

209
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...