Maja Ostaszewska „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2021”  

Informacja Prasowa - 29.03.2022
41

Maja Ostaszewska „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2021”  

Maja Ostaszewska „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2021” 

„Wysokie Obcasy” po raz siódmy przyznały tytuł Superbohaterki. Decyzją kapituły plebiscytu została nią Maja Ostaszewska – aktorka i aktywistka angażująca się w pomoc m.in. na granicy polsko-białoruskiej. Laureatką czytelniczek magazynu została z kolei Jagoda Grondecka – dziennikarka i iranistka. W tym roku redakcja „Wysokich Obcasów” przyznała również nagrodę specjalną, która powędrowała do Katarzyny Augustynek, aktywistki zwanej „Babcią Kasią”. Uroczysta gala wręczenia statuetek plebiscytu miała miejsce dzisiaj, 28 marca br. wieczorem w warszawskim Teatrze Studio.

Laureatką nagrody głównej w tegorocznej edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów” została znana aktorka i aktywistka Maja Ostaszewska, która od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej była przy uciekających przed wojną i prześladowaniami, będącymi w sytuacji bez wyjścia.

– Maja Ostaszewska, wykorzystując swoją popularność i nie zważając, że może ją stracić, stała się symbolem wszystkich w Polsce, którzy wyciągają rękę do ludzi uciekających z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych miejsc cierpienia. Teraz również z Ukrainy. (…) Opowiada o tym, jak jest naprawdę i co robią ratujący uchodźców – leśni aniołowie. Jest ich silnym, słyszalnym głosem – uzasadniała decyzję kapituły Aleksandra Klich, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” podczas gali wręczenia nagród.

Oprócz statuetki „Superbohaterki 2021” zwyciężczyni otrzymała także nagrodę pieniężną od redakcji i Fundacji „Wysokich Obcasów” oraz pelerynę wykonaną i zaprojektowaną przez markę Risk Made in Warsaw. Ostaszewska została również uhonorowana nagrodą partnera plebiscytu – marki Sesderma.

Nagrodę czytelniczek i czytelników otrzymała dziennikarka i iranistka Jagoda Grondecka, zaangażowana w pomoc przy ewakuacji 140 Afgańczyków, którzy uciekali z kraju w strachu przed zemstą talibów. Laureatka znalazła się także w gronie siedmiorga dziennikarek i dziennikarzy nominowanych do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Dziennikarz Roku.

Podczas uroczystej gali plebiscytu, która odbyła się dzisiaj wieczorem – 28 marca br. w warszawskim Teatrze Studio, redakcja „Wysokich Obcasów” przyznała ponadto nagrodę specjalną, która trafiła do Babci Kasi, czyli aktywistki Katarzyny Augustynek nominowanej za odwagę protestu i wiarę w lepszy świat.

– Nie ustaje w walce mimo groteskowych oskarżeń i procesów – które zresztą wygrywa. Zawsze w gotowości, niezłomna. Symbol obywatelskiego oporu i drogowskaz walki z niesprawiedliwością. (…) Jest przykładem, że młodość to stan umysłu. Nie zamknęła się w przestrzeni własnych czterech ścian. Przeciwnie: w świecie, w którym dojrzałe kobiety są niewidoczne, ona pokazuje swoją twarz i mówi innym dojrzałym kobietom: macie prawo być widoczne. Macie prawo mieć własne zdanie i głośno je wyrażać – mówiła o zwyciężczyni podczas gali Aleksandra Klich.

Poniedziałkowe wydarzenie było pierwszą od trzech lat stacjonarną galą plebiscytu. Poprowadzili ją dziennikarze Kamila Kalińczak i Michał Nogaś, a imprezę uświetniły występy wokalne Matyldy Damięckiej oraz Natalii Przybysz

W 7. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów” redakcja sobotniego magazynu „Gazety Wyborczej” nominowała 10 wyjątkowych kobiet – bohaterek, o których było głośno w 2021 r. także na łamach magazynu „Wysokie Obcasy”. Były to gwiazdy sceny, nauki i biznesu, ale również osoby znane jedynie lokalnie: Janina Bąk, Natalia de Barbaro, Dorota Świercz, Jana Shostak, Katarzyna Augustynek, Katarzyna Zillmann, Maja Kleczewska, Maja Ostaszewska, Jagoda Grondecka i Laura Kwoczała. Ich sylwetki można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/superbohaterka.

Comments

comments

41
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...