Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy – także w motorsporcie.

Informacja Prasowa - 04.05.2022
134

Oto co na antenie Motowizji w tym tygodniu.

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy – także w motorsporcie. Oto co na antenie Motowizji w tym tygodniu.

>> Środa, 04.05

18:00 WRC Archiwum: Rajd Portugalii 2013 (PREMIERA)

Początek sezonu 2013 w WRC przebiegał głównie pod dyktando Sebastiena Ogiera i zespołu Volkswagena. Reprezentanci Citroena i Forda robili jednak wszystko by pokazać miejsce w szeregu nowicjuszom, a Rajd Portugalii był kolejną okazją by pokazać, że Ogiera jest w stanie pokonać ktoś inny niż jego imiennik.

20:00 Magazyn Motowizja (PREMIERA)

Najbardziej praktyczny magazyn motoryzacyjny. Testy aut popularnych na polskich drogach, porady i ciekawostki przydatne nie tylko przy zakupie, nowości i klasyki. Magazyn Motowizja, czyli prosto i praktycznie o motoryzacji.

21:30 DTM Esports Championship – Portimao (PREMIERA)

Na sam koniec esportowej rywalizacji DTM, czołowi simracerzy na platformie Raceroom rywalizowali na wirtualnym torze Algarve. Do ostatnich chwil toczyła się walka o miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej dającej udział w obozie treningowym, który wyłoni kto wystartuje w pełnym sezonie “realnej” serii DTM Trophy w 2023 roku.

>> Czwartek, 05.05

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 GT World Challenge Europe – podsumowanie rundy na Brands Hatch (PREMIERA)

Brytyjska runda GT World Challenge Europe ponownie odbyła się na Brands Hatch nieopodal Londynu. Była to pierwsza runda Sprint Cup, co oznaczało dwa godzinne wyścigi duetów. Nasz kraj w tym roku w rundach sprinterskich reprezentują Igor Waliłko i Patryk Krupiński.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze.

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 06.05

17:10 Porsche Carrera Cup Deutchland – pierwszy wyścig na Spa Francorchamps (NA ŻYWO)

Niemiecki puchar Porsche Carrery, podobnie jak rok temu, rozpoczyna się w Belgii. Ponad 30 kierowców w Porsche 911 GT3 Cup zmierzyła się na legendarnym Spa Francorchamps. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

19:15 WRC Archiwum: Ouninpohja (PREMIERA)

Rajd Finlandii to jeden z najpopularniejszych rajdów w kalendarzu WRC. W jego trasie nie może zabraknąć próby Ouninpohja, jednego z najsłynniejszych oesów w historii rajdów.

20:00 Hankook 24H Series – podsumowanie wyścigu 12H Spa-Francorchamps (PREMIERA)

Kolejnym przystankiem na trasie europejskiej części sezonu 24h Series było belgijskie Spa-Francorchamps. Załogi rywalizowały na legendarnym torze na dystansie 12 godzin.

22:00 Motoikony: Waldemar Doskocz (PREMIERA)

Najnowszą „Motoikoną” jest Waldemar Doskocz. W latach ’90 trzykrotnie zostawał rajdowym mistrzem Polski w swojej kategorii, przez co zyskał przydomek „króla ośki”.

>> Sobota, 07.05

10:00 Trucker Club (PREMIERA)

Polscy truckerzy, ale od innej strony! Kierowcy i właściciele pojazdów ciężarowych opowiadają o sobie i swych maszynach pokazując jak wygląda ich praca, ale i odpoczynek oraz rozrywka.

10:45 Porsche Carrera Cup Deutchland – drugi wyścig na Spa Francorchamps (NA ŻYWO)

Niemiecki puchar Porsche Carrery, podobnie jak rok temu, rozpoczyna się w Belgii. Ponad 30 kierowców w Porsche 911 GT3 Cup zmierzyła się na legendarnym Spa Francorchamps. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

11:45 Na osi (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

12:25 Jeżdżę na prąd (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

12:45 Motowizjoner (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

13:20 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA, INNA GODZINA!)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

13:40 Euroformula Open – pierwszy wyścig w Pau (NA ŻYWO)

Po dwóch latach pandemicznej przerwy, wyścigi wracają na ulice francuskiego Pau. Drugi raz główny punkt programu stanowi rywalizacja Euroformuły Open. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

17:55 Formula Regional European Championship – pierwszy wyścig na Imoli (NA ŻYWO)

Zawodnicy europejskiej Formuły Regionalnej pozostają we Włoszech. Po starcie sezonu w Monzy, przyszedł czas rywalizacji na innym torze z kalendarza Formuły 1 – Autodromo Enzo e Dino Ferrari w Imoli. O czołowe pozycje walczyć będzie między innymi Roman Biliński, który zaliczył udany początek tegorocznej kampanii. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

18:55 DTM – podsumowanie rundy w Portimao (PREMIERA)

Drugi sezon ery GT3 w DTM rozpoczął się w Portugalii na torze Algarve. Wśród dwudziestu dziewięciu kierowców na starcie pojawił się także Sebastien Loeb, który był jednym z debiutantów w serii.

>> Niedziela, 08.05

 12:00 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które testuje.

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji. 

15:00 Euroformula Open – drugi wyścig w Pau (NA ŻYWO)

Po dwóch latach pandemicznej przerwy, wyścigi wracają na ulice francuskiego Pau. Drugi raz główny punkt programu stanowi rywalizacja Euroformuły Open. Transmisja drugiego wyścigu weekendu, 79eme Grand Prix de Pau.

17:55 Formula Regional European Championship – drugi wyścig na Imoli (RETRANSMISJA)

Zawodnicy europejskiej Formuły Regionalnej pozostają we Włoszech. Po starcie sezonu w Monzy, przyszedł czas rywalizacji na innym torze z kalendarza Formuły 1 – Autodromo Enzo e Dino Ferrari w Imoli. O czołowe pozycje walczyć będzie między innymi Roman Biliński, który zaliczył udany początek tegorocznej kampanii. Retransmisja drugiego wyścigu weekendu.

21:00 NASCAR Cup Series – Goodyear 500 (NA ŻYWO)

Darlington Raceway to jeden z najstarszych torów w kalendarzu NASCAR Cup Series. Z tej okazji kierowcy na swoich autach mają barwy nawiązujące do mistrzów sprzed lat rywalizując na klasycznym short ovalu przez co jest to wyścig z wyjątkową atmosferą.

>> Poniedziałek, 09.05

18:00 WRC Archiwum: Rajd Argentyny 2013 (PREMIERA)

Częściowa rajdowa emerytura Sebastiena Loeba oznaczała, że Francuz kilka razy wystartował w WRC w sezonie 2013. Eliminacje, w których go zabrakło, nie przebiegły po myśli ekipy Citroena, więc dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata był jedną z ostatnich nadziei na to, że można pokonać Sebastiena Ogiera.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Nowość w Motowizji! Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

19:25 Formula Regional European Championship – podsumowanie rundy na Monzy (PREMIERA)

Nowy sezon europejskiej Formuły Regionalnej rozpoczął się tam, gdzie zakończył się poprzedni – na Autodromo Nazionale di Monza. Po raz pierwszy w stawce pojawiło się dwóch Polaków – Roman Biliński i Piotr Wiśnicki.

Comments

comments

134
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...